neděle 16. února 2020 Ljuba

FOTO/VIDEO: V teplárně chutnala uhelná zmrzlina a bavily komentované prohlídky. V dopravním podniku lákalo lidi vše, co mělo kola

Zmrzlina černá jako uhel byla jedním z největších taháků Dne otevřených dveří v českobudějovické teplárně. Zájem byla ale také tradičně o historický parní vlak a o komentované prohlídky společnosti. Teplárnu navštívilo téměř deset tisíc lidí. Velký zájem byl také o program v dopravním podniku, lákal hlavně vozový park.

Spojením akce s Národním dnem železnice mohli lidé pohodlně navštívit teplárnu a zároveň rozsáhlou expozici v lokomotivním depu Českých drah, do kterého bylo možné se z vlečky teplárny stylově dopravit historickým parním vlakem. Ten jezdil po celý den kyvadlově v půlhodinových intervalech. Jeden ze spojů využil k návštěvě teplárny i ministr dopravy Dan Ťok, který se v Českých Budějovicích zúčastnil Národního dne železnice.

„Den otevřených dveří je pro nás významnou událostí. Jsme rádi, když vidíme zájem o naši práci. Letos přišlo opravdu hodně lidí, určitě k tomu přispělo i to, že se nám povedlo spojit den otevřených dveří s dopravním podnikem a s Národním dnem železnice Českých drah. I počasí vyšlo, tak co víc si přát," řekl předseda představenstva českobudějovické teplárny Václav Král.

„Věřím, že se nám bohatým programem povedlo zabavit velké i malé. Velké komentovanými prohlídkami a ty malé návštěvníky spoustou atrakcí.Dětem jsme se zábavnou formou snažili ukázat, jak pracujeme a jak vyrábíme teplo, elektrickou energii. Doufám, že jsme v nich zanechali dojem a že pak právě proto ty dnešní děti budou mít zájem o energetické či technické obory v nějakém dalším studiu," uvedl Král.

Možnosti prohlédnout si zařízení na výrobu tepla využilo přes šest stovek zájemců. Ti, kteří absolvovali prohlídku při některém z minulých ročníků, se mohli přesvědčit, že teplárna České Budějovice své provozy průběžně modernizuje a rozvíjí s cílem udržet svůj kredit stabilního a spolehlivého dodavatele tepelné energie.     

Pestrý doprovodný program, ve kterém vystoupily kapely Jiří Schelinger Memory Band, Chlapi v sobě a Weekend, vhodně doplnily výtvarné dílny, sportovní a dovednostní soutěže, ty ocenily zejména děti. Výluka na ramveji Letiště České Budějovice umožnila prezentovat v areálu teplárny letištní hasičský speciál, vůbec poprvé mimo jeho působiště. Společnost FCC zase představila TAP, tuhé alternativní palivo, vyráběné ze směsného komunálního odpadu. K vidění bylo mnoho dalšího. S úspěchem se setkala i nabídka černé „uhelné“ zmrzliny, ochutnalo ji na několik stovek lidí.

Zhruba tři a půl tisíce zájemců stihlo navštívit také Den otevřených dveří v nedalekém dopravním podniku. Ten kromě tradičního doprovodného programu připravil v autobusové vozovně také přehlídku svého vozového parku a další techniky, která nabídla zájemcům exkurzi nejen do historie, ale také představil nejnovější kousky ve vozovém parku městského dopravce. Ani v dopravním podniku se při Dni otevřených dveří dveře „netrhly“ a o zábavu tam měli postaráno jak velcí, tak malí. 

Štítky společnost, teplárna, dopravní podnik, den otevřených dveří, program, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.