pátek 10. dubna 2020 Darja

Papež si pochutná na Požehnaném Budvaru, od primátora dostal medaili

Advent je dobou sbližování a návštěv rodiny. Svatého otce navštívili ve Vatikánu budějčtí zástupci rodiny křesťanské. A nepřijeli s prázdnou.

Papež František Budějčáky přijal už podruhé. Kromě zástupců církve a ředitele Budvaru se za ním vypravili i představitelé města a významných spolků a institucí.

„Svatý Mikuláš, který sám obdarovával, je tradičně vyobrazován se třemi jablky. Ta symbolizují právě tři dary: pivo z požehnané várky Budvaru, perníky pro potřebné od výrobce REJ v Plané nad Lužnicí a splněné přání setkání s papežem, které českobudějovický biskup umožnil paní Marii Jarošové. Perníky z Plané nad Lužnicí věnovali starosta města Jiří Šimánek spolu s biskupem Kročilem Úřadu apoštolské charity, který je distribuuje sociálně slabým rodinám v Římě," popisuje mluvčí budějckého biskupství Miroslav Bína.

Hlava křesťanské církve si letos bude moci vyzkoušet, jak se svátky a Nový rok slaví v Budějcích. Šéf Budvaru Petr Dvořák totiž Františkovi přivezl 123 litrových lahví Požehnaného piva. Tyto tupláky v září osobně požehnal budějcký biskup Vlastimil Kročil a ručně je balili dobrovolníci z řad zaměstnanců Budvaru.

Na Jihočeskou metropoli papež nezapomene i díky pamětní medaili, kterou převzal z rukou budějckého primátora Jiřího Svobody. „Ta byla vyrobena k oslavám stého výročí založení Československa. Na jedné straně je vyobrazená radnice a Samsonova kašna, na druhé podobizna Tomáše Garrigua Masaryka. Autorem medaile je známý sochař Michal Vitanovský,“ říká Lucie Bargová z magistrátu města.

Autoři | Foto Miroslav Štrunc

Štítky Budějce, Budvar, Požehnané pivo, Vatikán, papež, církev, návštěva

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.