středa 3. června 2020 Tamara

Vyhledávání

Nalezené články: "Tomáš Garrigue Masaryk"

Česká vlajka dnes slaví přesně 100 let. Odborníci ji řadí mezi vůbec nejzdařilejší

Dnes slavíme jedno významné výročí. Je to přesně sto let, co se uzákonila podoba české vlajky. Vedle velkého a malého znaku, trikolóry, vlajky prezidenta republiky, pečeti a hymny tvoří nejrozšířenější výsostné znamení našeho státu.

VIDEO: Začal výlov Rožmberka. Rybáři čekají 150 tun ryb, jako loni

Třeboňští rybáři dnes po roce začali s třídenním výlovem největšího českého rybníka Rožmberk s rozlohou 647 hektarů. Čekají výnos 150 tun tržních ryb, zhruba stejně jako loni, kdy výlov přilákal 50 tisíc lidí. Výlov potrvá do 13. října.

V šumavském silvestrovském vlaku jeli Masaryk, Lada i pionýři

Neznalí cestující dnes ve vlaku z Vimperka na Kubovu Huť na Prachaticku mohli váhat, v jakém se nacházejí století. Pokud totiž měli štěstí, mohli si k nim přisednout třeba Tomáš Garrigue Masaryk, Josef Lada, pionýři, nebo klidně i čert. Letos totiž...

FOTO/ VIDEO: Lidé přivítali na nádraží prezidenta Masaryka. Ne všichni ho ale viděli

Stovky lidí přišly přivítat na budějcké nádraží prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Speciálním expresem vyrazil z Dolního Dvořiště přes Budějce, Tábor až do Prahy. Prezident, kterého představuje herec Otakar Brousek, přespal v Budějcích a dnes v 7...

Cestující se vydají sto let zpátky a zamávají z okna prezidentovi

Jízda s Českými drahami bude vypadat jako před sto lety. Před Vánoci totiž spolu se svými cestujícími zrekonstruují příjezd Tomáše Garrigua Masaryka z exilu do vlasti. Průvodčí prezidentovi cvaknul jízdenku v roce 1918.

Více článků »

Nalezené fotogalerie: "Tomáš Garrigue Masaryk"

Nebyla nalezena žádná fotogalerie.

Nalezené profily: "Tomáš Garrigue Masaryk"

Nebyly nalezeny žádné profily.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.