pondělí 18. listopadu 2019 Romana

Budějce se v zimě ohřály E.ON letním kinem. Promítání přilákalo stovky lidí

Že je letní kino v zimě špatný nápad? O pravém opaku jsme se minulý týden přesvědčili na budějckém Sokoláku, kde vyrostl speciálně vytápěný, průhledný E.ON stan, ve kterém se od středy do neděle promítaly rodinné filmy. O místa na fatboyi nebo lehátku se lidé museli „prát“.

Program v letním kině začínal od středy do neděle ve dvě hodiny odpoledne a trval až do deseti večer. Promítaly se filmy jak pro děti, tak pro dospělé. „Celý ten nápad mě opravdu překvapil. Zaprvé je tady opravdu teplíčko, člověk si může dát popcorn i něco k pití a hlavně – ta lehátka! Naprostá fantazie. I malému se to líbilo,“ pochvalovala si Veronika Slavíková

Připraveny byly každý den čtyři filmy. Kromě pohádek jako Já, Padouch, Tajný život mazlíčků nebo Doba ledová se objevila taková esa jako Vražda v Orient Expresu nebo Dítě Bridget Jonesové. Na film se přišla podívat i budějcká herečka Dana Verzichová„Je to tu opravdu moc hezké, fajn atmosféra. Člověk trochu unikne tomu vánočnímu stresu a užije si trochu léta,“ říká Verzichová.

PSALI JSME: FOTO: Letní kino v prosinci? Unikátní projekt E.ONu míří po Praze do Budějc 

S projektem byli spokojeni i organizátoři. „Letní kino mělo v Českých Budějovicích u diváků velkou odezvu, takřka všechna promítání byla beznadějně obsazená, někdy dokonce lidé i dobrovolně stáli. Celkem jsme v kině přivítali více než 1 500 diváků. Zaznamenali jsme velmi pozitivní zpětnou vazbu, což nám samozřejmě dělá radost. I proto uvažujeme o tom, že bychom podobnou akci mohli příští rok znovu opakovat,“ říká Simona Bláhová z marketingové komunikace společnosti E.ON.

Foto Jan Luxík

Štítky letní kino, E.ON, České Budějovice

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.