pátek 27. listopadu 2020 Xenie

Blíží se Mezinárodní pivní festival, dorazí i pivo, které podporuje fotbalový klub Real Madrid

Na Výstaviště do Českých Budějovic se vrací devětadvacátý ročník mezinárodní pivovarské soutěže. Festivalu se zúčastní světoznámé nadnárodní pivovary, velké tuzemské pivovary, řemeslné, ale i ty nejmenší pivovary a to jak z České Republiky, tak i ze zahraničí.

O ocenění Zlatá pivní pečeť bude soutěžit více než 220 pivovarů a to ve 33 kategoriích. Zlatou pivní pečetí to ale nekončí. Vítězové ještě zabojují o hlavní cenu WORLD BEER SEAL 2019. Tuto cenu si převezme nejlepší pivo ze všech soutěžních vzorků. „Letos máme v soutěži rekordní počet vzorků. O účast v soutěži projevily zájem všechny nejlepší malé pivovary z České republiky. Do soutěže se nepřihlásily ty tuzemské pivovary, které se bojí, že neobstojí. U nás se nedá vyhrát za peníze, nebo z protekce. Kontrola a certifikace nemá na světě obdoby,“ popsal ředitel festivalu Alois Srb z agentury Revel, která festival pořádá společně s Výstavištěm České Budějovice.

Kromě pivovarů z České Republiky budete moci ochutnat vzorky piv z Japonska, Spojených států amerických, Belgie, Irska, Španělska, Nizozemska, Polska. Dostat pivo ze zahraničí není ale vůbec jednoduché. „ Dostat sem dneska pivo z Evropské unie, to je legrace. Ve středu ho odešlou z Madridu a v sobotu ho máme v Českých Budějovicích a nikoho to nezajímá, ale když sem pošlou jednu bednu piva z Izraele, ta bedna je na celní správě a přesto, že má Česko s Izraelem řadu obchodních dohod, tak se momentálně s deseti litry piva dělá na celnici velký problém. Clo, které z toho zaplatíme je řádově 15 korun, ale ty poplatky, které z toho proclení jsou, tak budou řádově přesahovat asi 1600 korun,“ dodal Srb.

Festival začne v pondělí 11. února odbornými degustacemi a skončí v sobotu 16. února slavnostním vyhlášením vítězů prestižních cen Pivní pečeť. Třídenní veřejná část se uskuteční nově v pavilonu Z českobudějovického výstaviště. „U podobných degustačních soutěží veřejná část moc nebývá,“ upozornil Srb a dodává. „Návštěvníci tak mají jedinečnou možnost ochutnat nejen některé soutěžní vzorky ale i další zajímavá piva, kterou pivovary do Českých Budějovic přivezou.“

Foto pixabay.com

Štítky pivovar, České Budějovice, degustace, soutěž, Mezinárodní pivní festival, Výstaviště

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.