Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.
PR článekNeděle, 7. dubna 2019, 15:09
Výsledky průzkumu, který realizovala společnost Essox ve spolupráci s IPSOSem, ukázaly, že 8 z 10 Čechů by uvítalo výuku finanční gramotnosti už na základní škole. Essox proto v rámci svého projektu Společně bezpečně přináší u příležitosti Dne vzdělanosti naučné video pro děti, které je seznámí se základy finanční gramotnosti. Včasné vzdělání v oblasti financí totiž projekt vidí jako účinnou prevenci finančních problémů v budoucnosti. Video odpovídá na nejzákladnější dětské otázky o penězích.
„Děti jsou zvědavé, a čím dříve odpovíme na jejich otázky ohledně peněz a seznámíme je se základy finanční gramotnosti, tím snadněji se v budoucnu mohou vyhnout finančním potížím. Důležité je formulovat odpovědi tak, aby jim děti rozuměly. A to se nám v našem videu, myslím, povedlo,“ vysvětluje záměr projektu Jana Hanušová, generální ředitelka skupiny ESSOX.
Od září 2013 je v České republice finanční vzdělávání pro žáky a studenty základních a středních škol povinné, nicméně poprvé se děti s penězi setkávají ještě dávno předtím, než nastoupí do školy, a tak jsou jejich prvním vzorem a studnicí odpovědí hlavně jejich rodiče.
Pochopitelně existují otázky, na které rodiče odpovědět neumí nebo si nejsou jisti. V tom pak může projekt Společně bezpečně pomoci. Bezpečnost v oblasti peněz je jedním z hlavních pilířů projektu.
Krátké obrázkové video s příběhem SuperPenízka a BatBankovky odpovídá například na takové otázky jako „Kde se vzaly peníze?“ nebo „Za co všechno musí naši rodiče platit?“. Ke zhlédnutí je už nyní na webových stránkách projektu www.spolecnebezpecne.cz i na facebookovém profilu projektu. Autorem ilustrací je českobudějovický grafik a ilustrátor Daniel Kyncl.
„Už teď probíhá příprava dalšího dílu videa, kde SuperPenízek a BatBankovka odpoví na mnoho dalších otázek souvisejících s finanční gramotností,“ dodává Jana Hanušová.
Nezbývá tedy, než se zaměřit na generace těch nejmladších a o mnoho důkladněji se věnovat jejich finančnímu vzdělání. Například i s projektem Společně bezpečně.