Počasí dnes19 °C, zítra19 °C
Sobota 30. září 2023  |  Svátek má Jeroným
Bez reklam

Zoo Ohrada připravuje projekt nočního pavilonu

Zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou, která zítra oslaví 80. výročí založení, připravuje projekt nočního pavilonu, v němž by žila zvířata s obráceným světelným režimem. Lidé by v nové expozici mohli vidět například ženetky, poletušky nebo některé druhy menších hlodavců. Zoo si zatím vypracovala dispozci na studii k projektu. Odhadované náklady na vybudování nočního pavilonu činí přibližně 20 milionů korun.

„Projekt nočního pavilonu není zdaleka hotový, vlastně máme k dispozici zatím jen studii, která říká něco o využití prostoru, umístění jednotlivých expozic, potřebách technologií a způsobu řešení obsluhy i prezentace zvířat pro návštěvníky,“ uvedl zástupce ředitele Zoo Ohrada Roman Kössl.

V novém pavilonu by měla být zvířata z palearktické zoogeografické oblasti. Zahrnuje celou Evropu, mírnou až subtropickou část Asie a severní Afriku. „Pravděpodobně budou v pavilonu i někteří obojživelníci s noční aktivitou, jako například ropuchy. Budou zde představena taková prostředí, jako jsou lesy, ale i pouště nebo jeskyně,“ řekl Kössl. Dodal, že zoo by ráda zahájila stavbu pavilonu na konci letošního roku.

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky příroda, zoo, Hluboká nad Vltavou, pavilon, projekt, Zoo Hluboká, Evropa, Asie, Severní Afrika

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Zoo Ohrada připravuje projekt nočního pavilonu  |  Společnost  |  Zprávy  |  Budějcká Drbna - zprávy z Českých Budějovic a jižních Čech

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.