Počasí dnes25 °C, zítra23 °C
Čtvrtek 1. června 2023  |  Svátek má Laura

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

V Horním Rakousku se otevírá zemská zahradní výstava Bio.Garten.Eden Aigen-Schlägl

PR článek

Pod heslem Bio.Zahrada.Eden se v pátek 17. května otevře v Aigen-Schlägl již sedmý ročník hornorakouské zemské zahradní výstavy. Národní zahradní výstavy se konají každé dva roky a představují umění rakouských zahradníků.

Smyslem výstav je mimo jiné, že velká část upravených pozemků a zařízení zůstává k užívání pro místní obyvatele i po jejich skončení. Tentokrát výstava Bio.Zahrada.Eden pod širým nebem nabídne poznání rozmanitých odrůd rostlin šumavského podhůří na ploše 15 ha ve spolupráci s partnery s klášterem Schlägl, s obcí Aigen-Schlägl a se zemědělskou bioškolou Schlägl. Kromě toho proběhnou tematické týdny s regionálním a sezonním programem, a také pestré workshopy a zábavní a naučný program pro všechny věkové kategorie po celých 150 dní. Výstava potrvá do neděle 13. října, otevřeno je denně 9 do 18 hodin. Vstupné pro dospělé je 14,50 eur, poskytovány jsou slevy pro seniory, rodiny s děti a tak dále. Parkování autobusů a aut je zdarma. Nejbližší hraniční přechody jsou Weigetschlag – Studánky (Vyšší Brod), Guglwald – Přední Výtoň a Schöneben – Zadní Zvonková (Horní Planá).

Přírodní zážitek pro všechny smysly

Zážitek pro všechny smysly čeká na výstavišti kolem Premonstrátského kláštera Stift Schlägl a zemědělské bioškoly Schlägl. Přes 25 zahrad a šest tisíc metrů čtverečních květinových ploch si oblíbí všichni milovníci zahrad. Kromě kvetoucích odrůd bude k vidění floristické řemeslo a přírodní témata, ale také bio produkty přicházející na naše talíře.

Devět „životních zahrad“ se zabývá zahradou v různých fázích lidského života. „Dětská zahrada“ například hledá hravý přístup. Na druhé straně se „rebelská zahrada“ točí kolem rozvíjení vlastní osobnosti. Na terasovitém pozemku o rozloze 4 ha se zabývají zahrady tématy jako jsou společné – komunitní zahrady, „green therapy“ nebo trvale udržitelná a šetrná permakultura. Na „hrací terase“ najdou lidé všech generací místo, kde se mohou odreagovat  a vyzkoušet si nápadité hrací prvky z přírodních materiálů.

Podél řeky Große Mühl mohou návštěvnici relaxovat v zahradě „stvoření“ a zpomalit.

Bio.Zahrada.Eden – Ráj v zahradě

Témata „Bio“, „Zahrada“ a „Eden“ byla spojena do celku a prolínají se konceptem výstavy. Celá výstava v Aigen-Schlägl je zaměřena na vědomý život a využívání zdrojů a je první, která se tak intenzivně zabývá tématem ekologického a udržitelného rozvoje.
Region Mühlviertel se etabloval jako ekologický průkopnický region“, říká Johann Gaisberger, ředitel zemědělské bioškoly Schlägl.
Zahrada by měla být především místem klidu, odpočinku a relaxace – jinak řečeno: obývacím pokojem krajiny. Všichni zájemci mohou získat inspiraci a nápady na svůj vlastní zahradní ráj.

Tematické týdny

Sezonní a regionální témata určují konkrétní zaměření výstavy vždy po dobu tří týdnů. Od 17. května – 19. června 2019 budou hlavním sezónním tématem včely a květiny.

Objevujte kraj Mühlviertel – jižní podhůří Šumavy

Rozšiřte svůj výlet na zemskou zahradní výstavu a další poznání regionu Mühlviertel. Wellness oázy, horolezecká a lanová dráha, golfový park a stezky pro horská kola zabaví aktivní hosty. Muzea místních dovedností a tradic zprostředkují život v tomto kraji. Hostince v okolí mají společnou značku GenussStifter a mají rozhodně co nabídnout. Nenechte si ujít ochutnávku piva v klášterním pivovaru Brauerei Schlägl, kde se pivo vaří nepřetržitě již 400 let.

Štítky zahrada, bio, výstava, Horní Rakousy, umění, klášter, Mühlviertel

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Založením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.