čtvrtek 2. prosince 2021 Blanka

Múzy na vodě se přesouvají do Slavie. Dnes vystoupí Tomáš Klus

Déšť a kroupy nepřejí začátku oblíbeného festivalu Múzy na vodě. Dnešní koncert Tomáše Kluse se tak přesouvá do Kulturního domu Slavie. Začátek je v půl desáté.

„Z důvodu nepříznivého počasí se dnešní koncert přesouvá do KD Slavie, začátek je stejný, ve 21:30,“ popsala Iva Sedláková z magistrátu města České Budějovice.

V úterý ovládne podium festivalu tradiční balkánská hudba Trio Balkan Strings. Těšit se můžete na hudbu plnou energie s přidanými prvky jazzu i klasické hudby. Jejich skladby jsou založeny na motivech různých balkánských tradic nejen z domácího Srbska, ale i z Rumunska, Bulharska, Moldávie nebo Makedonie.

Středeční program se ponese v duchu blues, R’n’R a boogie. St. JOHNNY vystoupil v roli předskokana bluesových legend Charlieho Mussellwhitea, Lurrieho Bella, Paula Lamba, Any Popovic a dalších. V repertoáru převažuje vlastní tvorba. Kapela vystupuje doma i v zahraničí

Fanoušci swingu si přijdou na své ve čtvrtek. Original Vintage Orchestra je profesionální hudební big band založený Petrem Kroutilem, který patří v Česku mezi swingovou špičku. Hraje swing 20. a 30. let a zároveň přináší originální a energické úpravy slavných moderních písní v dobovém stylu.

Na premiérové vystoupení německého vokálního uskupení se můžete těšit v pátek.  Tato úspěšná a capella představí část svého repertoáru, který se prolíná téměř všemi hudebními žánry – od jazzu přes funk a pop až po klasickou hudbu. Začátek je stejně jako u předchozích koncertů ve 21:30.

Pomyslnou třešničkou na dortu bude 6. července vystoupení královny českých muzikálových jevišť Moniky Absolonové za doprovodu Boom!Bandu Jiřího Dvořáka. Na jedinečném koncertě zazní skladby z muzikálových představení. Chybět nebudou ani důvěrně známé a oblíbené skladby z představení Evita a Funny Girl, které Monika doplní o hity ze svého repertoáru.

Foto Jan Luxík

Štítky Múzy na vodě, hudba, kultura, Tomáš Klus

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.