středa 20. listopadu 2019 Nikola

Teplárna dokončila přípojku páry do nemocnice. Poslouží nové prádelně

Budějcká teplárna dokončila novou přípojku středotlaké páry do Nemocnice České Budějovice, která poslouží nové prádelně. Dokončenou stavbu může začít prádelna využívat hned. Její provoz by měl být zahájen koncem října.

„Stavba je dokončena a předána. Nyní záleží na zákazníkovi, kdy začne páru odebírat,“ uvedl Martin Žahourek, člen představenstva městské firmy. Podle Zdeňka Marcína, vedoucího oddělení obslužných činností nemocnice, provoz v nové prádelně začne koncem října.

Stavba nové prádelny, kterou budou využívat i nemocnice Tábor a Český Krumlov, začala loni v říjnu. „Zprovoznění významně zkvalitní praní a žehlení nemocničního prádla a oděvů a zvýší jejich hygienické standardy. Zvětší se i sklad záložního prádla. Tou současnou měsíčně projde více než 100 tun prádla, denně tedy 4300 až 7500 kilogramů," říká Zdeněk Marcín.

Přes sto metrů dlouhá přípojka vede z rozvodů středotlaké páry ve  Schneiderově ulici a novou prádelnu, vybavenou nejmodernější technologií, napojila na centrální zásobování teplem, které je ekologické i ekonomické.

„Nemocnice České Budějovice patří mezi naše nejvýznamnější zákazníky. Její areály jsou na distribuční síť teplárny napojeny duplicitně parovody na středotlakou a nízkotlakou páru. Zatímco středotlaká se používá k zabezpečení provozu prádelny, nízkotlaká k vytápění budov a ohřevu teplé užitkové vody,“ dodává Martin Žahourek.

Spolupráce obou institucí sahá až do roku 1950, kdy ve městě začala stavba parovodu Západ I, na který se o rok později napojila nejprve Vojenská nemocnice a za další rok i Všeobecná nemocnice, dnešní horní areál v ulici Boženy Němcové. V roce 1969 se na centrální zásobování teplem připojila také nemocniční ubytovna.

Tisková zpráva

Štítky Teplárna, nemocnice, České Budějovice

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.