pondělí 27. ledna 2020 Ingrid

Počet nakažených klíšťovou encefalitidou a lymeskou boreliózou mírně stoupl

Během tohoto týdne stoupl počet nahlášených onemocnění přenášených klíšťaty. U klíšťové encefalitidy se jedná o čtyři případy. Dvacet nových případů přibylo u lymeské boreliózy. Oproti loňskému roku se stále jedná o nižší čísla. Nejvyšší počet nemocných klíšťovou encefalitidou je na Českobudějovicku, Jindřichohradecku a Českokrumlovsku.

„Od začátku roku je v Jihočeském kraji hlášeno 49 případů onemocnění klíšťovou encefalitidou a 239 případů lymeskou boreliózou. Ve srovnání s rokem předcházejícím za stejné období roku je hlášeno o 24 případů onemocnění klíšťovou encefalitidou méně a o 43 případů lymeské boreliózy méně,“ uvedla Marie Nosková z Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje.

Nejvyšší počet nemocných klíšťovou encefalitidou je na Českobudějovicku, Jindřichohradecku a Českokrumlovsku. Lymeská borelióza je nejčastěji hlášena u nemocných z Českobudějovicka, Táborska a Jindřichohradecka.

Klíšťat se nezbavíme ani po prázdninách. Podmínky v září a v říjnu bývají pro jejich aktivitu velmi dobré. Sezónní výskyt těchto onemocnění bude určitě pokračovat i v následujících měsících. 

Foto pixabay.com

Štítky klíšťata, onemocnění, Lymeská borelióza, Krajské hygienické stanice

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.