pátek 24. ledna 2020 Milena

Budějcká Drbna slaví historicky nejvyšší počet čtenářů. Na podzim projekt expanduje do dalšího kraje

Okurková sezona? To na Drbně neznáme. Zpravodajské weby skupiny TRIMA NEWS zažívají historicky nejúspěšnější rok své osmileté historie. Během srpna se počet reálných uživatelů přiblížil 900 tisícům a počet zobrazení stránek 3,5 milionu (měření Google Analytics), což zpravodajské portály Drbna nepamatují. Meziročně jde o zhruba devadesátiprocentní nárůst. V srpnu Budějckou Drbnu navštívilo 203 tisíc reálných uživatelů. Ukazatel návštěv se například v červenci přehoupnul přes 600 tisíc.

„Čísla, kterých přes léto redakce dosáhla, jsou takovou třešničkou na dortu za naší prací. Denně se snažíme přinášet zajímavá a aktuální témata a jsme rádi, že naše čtenáře zprávy na Drbně baví. Ostatně spoustu jich vzniklo i díky nim, za což jim samozřejmě patří velké díky,“ vzkázala čtenářům šéfredaktorka Budějcké Drbny Elmira Talířová.

Budějcká Drbna dlouhodobě sází na co možná nejaktuálnější informace z krajského města a jeho okolí, a tato strategie se vyplácí. Její návštěvnost meziročně opět vzrostla, podobně jako počet reálných uživatelů (203 tisíc reálných uživatelů v srpnu tohoto roku oproti 168 tisícům stejný měsíc loňského roku). Potvrzuje se tak, že lidé na Budějckou Drbnu chodí čím dál častěji a stává se tak oblíbeným zpravodajským portálem nejen v našem městě. 

Zpravodajské weby vydavatelství TRIMA NEWS aktuálně působí v sedmi regionech Česka. V Českých Budějovicích (BudějckáDrbna.cz), Jihlavě (JihlavskáDrbna.cz), Brně (BrněnskáDrbna.cz), Olomouci (OlomouckáDrbna.cz), Liberci (LibereckáDrbna.cz), Hradci Králové (HradeckáDrbna.cz) a Plzni (PlzeňskáDrbna.cz). Celospolečenská témata se objevují na centrálním portálu Drbna.cz

Už na podzim obsadí projekt Drbna další krajské město, konkrétně Karlovy Vary. „Karlovy Vary mají z našeho pohledu velký potenciál z čtenářského i obchodního hlediska. Věřím, že i v tomto kraji bude Drbna přijata veřejností podobně vřele, jako ve zbytku republiky,“ doplnil spolumajitel vydavatelství Petr Jiřička.

Tisková zpráva

Štítky Budějcká Drbna, Drbna, novinky, poděkování, statistika

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.