čtvrtek 29. září 2022 Michal

Na VŠTE se vrací Noc vědců. Těšit se může na Modrého cukrového chameleona nebo Zlatý déšť

I letos se mohou milovníci vědy těšit na noc plnou pokusů. Na VŠTE se už na konci září vrací Noc vědců. Kromě stanovišť, které měla v minulém ročníků velký úspěch, se nově zapojí i laboratoř chemie. Letošním tématem je „Šetrně k planetě“.

Noc vědců bourá představy o nudné vědě zavřené za zdmi laboratoří. Zábavnou formou dává lidem příležitost poznávat vědu, hrát si s ní a pochopit mnohé jevy. Akce začne v areálu vysoké školy 27. září od 17 do 22 hodin.

Noc vědců je akce pro veřejnost, která vznikla z podnětu Evropské komise v roce 2005 a jejím posláním je popularizace vědy a osobností vědců. Univerzity, vědecká a výzkumná pracoviště, science centra, a další pracoviště, ve kterých se zdarma konají komentované prohlídky. V Českých Budějovicích se akce koná na VŠTE a také v kampusu Jihočeské univerzity.

Vědci z VŠTE připravili zajímavý program a návštěvníci budou mít možnost vidět jejich práci na vlastní oči, proběhne řada pokusů a pamatováno bude i na nejmenší návštěvníky.

Program připravilo šest kateder. Před každou vědeckou zónou najdete informační stany se studenty, kteří vám podají bližší informace. Nově se můžete těšit na vědeckou zónu chemie, kde budete moct vyzkoušet pokus s názvem Modrý cukrový chameleon a Tajemství barevných fixek nebo předat skrytou zprávu. Kompletní program najdete na webu.

„V rámci Noci vědců uvidí návštěvníci nejrůznější obory, které u nás jsou. Bude to od 3D scanování, přes 3D tisk až k matematickým a fyzikálním pokusům. Věřím, že se letošní program bude líbit,“ zve na závěr prorektor pro komercionalizaci a vnější vztahy VŠTE Vojtěch Stehel.

Autoři | Foto VŠTE

Štítky Noc vědců, věda, VŠTE, program

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.