úterý 12. listopadu 2019 Benedikt

Jihočeské divadlo prodalo za 12 hodin třetinu vstupenek na točnu

Jihočeské divadlo začalo včera prodávat vstupenky na představení, která odehraje v létě 2020 před otáčivým hledištěm v Českém Krumlově. Za prvních 12 hodin prodalo 19 829 lístků, téměř třetinu všech vstupenek. Zájem je větší než loni, nejvíc láká činohra a představení Muž Dvojhvězdy, které připraví Petr Forman.

Prodej vstupenek na 89 představení zahájilo divadlo včera minutu po půlnoci. Největší zájem je o činohru, lístky kupují jednotlivci i cestovní kanceláře. Činohra přinese premiéru komedie Da Vinci, kterou zrežíruje Petr Zelenka, a detektivku Pes baskervillský, v níž hraje Sherlocka Holmese Karel Roden. Druhou letošní premiérou bude autorská inscenace Petra Formana, příběh podle románu Alexandra Grina Zářivý svět.

„Letos je o vstupenky enormní zájem. Všichni neskutečně psali, volali, v kolik přesně budeme (prodej) spouštět, že si to chtějí ohlídat, že je láká Da Vinci a zároveň Pes baskervillský, protože Karel Roden je prostě tahák. Cestovní kanceláře zase upřednostňují operní tituly, velký zájem mají o Turandot,“ řekla Lenka Cimlová Ostrá z marketingu Jihočeského divadla.

Jihočeské divadlo letos vstupenky zdražilo. Na činohru se v základní ceně prodávají za 990 korun, loni to bylo 850 korun. Čím víc vstupenek divadlo prodá, tím jsou ty zbylé potom dražší, řekla Cimlová Ostrá.

V příštím roce nabídne divadlo v zámecké zahradě stejně jako letos osm titulů. Vedle her Da Vinci, Muž Dvojhvězdy a Pes baskervillský to budou muzikál Divotvorný hrnec, balet Šípková Růženka, opery Turandot, Příhody lišky Bystroušky a rodinné představení Ztracený svět. Z programu vypadla komedie Ženy Jindřicha VIII. s Petrem Rychlým v hlavní roli, v příštích dvou letech se nebudou hrát ani Tři mušketýři.

Na otáčivé hlediště v Českém Krumlově letos Jihočeské divadlo přilákalo 58 863 diváků, meziročně o 2631 víc. Tržby z prodeje vstupenek vzrostly oproti minulé sezoně o 15 procent na 43,3 milionu korun.

Točna přináší divadlu čtyři pětiny tržeb, které jsou 54 milionů korun ročně. Nově nesmí nahoru k hledišti zajíždět autobusy: město Český Krumlov zakázalo jejich vjezd kvůli špatnému stavu silnice. Od roku 1958 navštívilo otáčivé hlediště 2,4 milionu diváků.

Autoři | Foto Otáčivé hlediště Český Krumlov

Štítky divadlo, České Budějovice, Otáčivé hlediště, Český Krumlov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.