sobota 14. prosince 2019 Lýdie

Krumlov definitivně zakázal pouliční umělce v kostýmech zvířat

Zastupitelé Českého Krumlova včera schválili úpravu vyhlášky o pouličním umění, která nově zakazuje vystoupení ve zvířecích kostýmech a bublináře. Platná je od dnešního dne. Ve městě se v druhé polovině října objevili lidé převlečení do kostýmu ledního medvěda a bublinář, kteří se fotografovali s turisty a vybírali od nich za to peníze. Do města se přesunuli podle radních z Prahy, která taková vystoupení zakázala nedávno.

Pro zákaz včera hlasovalo všech 21 přítomných zastupitelů. Místostarosta Ivo Janoušek v debatě řekl, že na masopustní masky se zákaz nevztahuje. Radní rozhodli o změně vyhlášky 21. října. Starosta Dalibor Carda včera řekl, že radnice ji měla připravenou už déle.

„Takové umění do Krumlova nepatří, je nevkusné, nepatří to vůbec do historického jádra. Stejně jako to vyhodnotili zastupitelé Prahy, rozhodli jsme se i my, že to nepovolíme a že to v ulicích Krumlova nechceme,“ řekl Carda.

V Praze od 15. října nesmějí v centru vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat a nesmí se tam ani dělat bubliny, po nichž jsou chodníky podle vedení města znečištěné a kluzké. Dosavadní krumlovská vyhláška, která upravovala hudební, divadelní a artistická vystoupení, pohyb zvířecích maskotů a bublinářů neregulovala.

Českokrumlovská vyhláška nově zakazuje pouliční vystoupení v převlecích za zvířata či postavy z filmů, televizních pořadů nebo počítačových her a v převlecích, jež rozměry zjevně přesahují proporce dospělého člověka.

Do Českého Krumlova, jehož historické centrum je zapsáno na seznamu UNESCO, přijedou ročně asi dva miliony turistů. V Českém Krumlově žije asi 13 tisíc lidí. Ve městě se loni ubytovalo 293 644 turistů, tedy 17 procent všech, kteří přijeli do jižních Čech. Víc než třetinu tvořili Asiaté.

Autoři | Foto Město Český Krumlov

Štítky správa, turistika, Český Krumlov, pouliční umělci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.