Počasí dnes-1 °C, zítra-1 °C
Sobota 28. ledna 2023  |  Svátek má Otýlie

Sportovku čekají opravy, začne se osvětlením, které je nevyhovující

Sportovní halu v Budějcích čekají opravy. Ty se budou týkat osvětlení nad hrací plochou a výměny oken, která jsou v dezolátním stavu. Některá se už raději vůbec neotevírají. Oprava světel a elektroinstalace by se vůbec neměla dotknout volejbalistů, kteří už za necelý měsíc začnou v hale hrát Ligu mistrů.

Ve sportovce se připravuje výměna osvětlení a s ní související elektroinstalace. Druhou opravou, která je teprve v začátcích, by měla být výměna oken. „Okna jsou v hale velkým problémem. Jelikož jsou staršího data, tak už se raději nějaká ani neotevírají, aby pak nebyl problém s jejich zavřením,“ řekl náměstek primátora Ivo Moravec, který dodal, že výběrové řízení na zhotovitele elektroinstalačních prací a následnou výměnu světel bude město projednávat na pondělní radě.

Podle ředitele Sportovních zařízení města České Budějovice Tomáše Nováka, by se volejbalistů oprava osvětlení neměla vůbec dotknout. „Jedná se o osvětlení hrací plochy. Práce jsou naplánovány tak, aby neomezily zápasy ani tréninky volejbalistů,“ uvedl Novák.

Oprava osvětlení a elektroinstalace by se měla stihnout do konce letošního roku. Na nová okna si sportovka bude muset ještě nějaký čas počkat. Podle Moravce se s výměnou začne až příští rok. 

Foto Jana Kroneislová

Štítky sportovka, České Budějovice, oprava, osvětlení, okna, okno, Liga mistrů UEFA, Ivo Moravec, Tomáš Novák

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.