neděle 8. prosince 2019 Květoslava

Sametová linka připomíná významné výročí roku 1989, vyrazí i po důležitých místech sametového dění

Město České Budějovice připravilo společně s Dopravním podnikem program v legendární Karose s účastníky a organizátory tehdejších demonstrací v našem městě. Na zájemce v zaparkovaném autobusu čeká promítání dokumentu ze série Paměť národa, ve kterém se o své zážitky podělí tři důležité osobnosti tehdejších protestů.

Sametová linka, která je zaparkovaná na náměstí, nabízí promítání dokumentů a výstavu dosud nezveřejněných fotografií revolučního dění. O víkendu se linka vydá na okružní jízdu. Zastaví se například na místě bývalé sochy Klementa Gottwalda na sídlišti Šumava, ale také na Sadech, kde pamětníci zavzpomínají na lidský řetěz, který vznikl jako symbol sounáležitosti Budějčáků.

Sametová linka je na náměstí přístupná každý všední den od desáté hodiny do sedmé hodiny večer. V sobotu pak od desáté do dvacáté hodiny nabídne komentované projížďky Budějcemi, výstavu nezveřejněných fotografií budějckých patriotů a dokument Pamět národa s postavami Sametové revoluce v Českých Budějovicích. V podobném duchu se ponese i nedělní program. Víkendovou projížďku je nutné předem zarezervovat na stránkách sametovalinkamhd.cz

Foto Jan Luxík

Štítky sametová linka, České Budějovice, náměstí, vzpomínka, Paměť národa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.