neděle 15. prosince 2019 Radana

Ve Čtyřech Dvorech vyroste bytový dům, sloužit by měl seniorům i mladým rodinám

Město plánuje výstavbu bytového domu, který by měl stát ve Čtyřech Dvorech. Sloužit by měl seniorům, mladým rodinám a počítá i se sociálním bydlením. Stavba by měla proběhnout ve dvou fázích. Momentálně se záměr řeší na útvaru hlavního architekta, pak přejde k dalšímu zpracování.

Bytový dům by měl vyrůst v ulici Evžena Rošického směrem k centru Pouzar. Jednat by se mělo o dvě budovy ve tvaru „L“, které by měly stát proti sobě. „Byty by měly sloužit jak pro mladé rodiny, tak i pro seniory. V plánu jsou i byty pro sociální bydlení. V tuto chvíli se záměr řeší na útvaru hlavního architekta, a pak následně přejde k dalšímu zpracování,“ uvedl náměstek primátora Viktor Lavička.

„Určitě na stavbu těchto bytů pro seniory budeme dělat studii. Nebude to tak, že předložíme jen projekt. Rozvrhnout budeme muset i přesný počet bytů, těch sociálních může totiž být pouze dvacet procent,“ řekl náměstek primátora Tomáš Bouzek.

Město při výstavbě počítá i s bezbariérovým přístupem a přidáním linky MHD, která v těchto místech není dostatečná. „V těchto místech budeme řešit i obslužnost městskou hromadnou dopravou. Už dnes máme požadavky na to, jak tuto lokalitu budeme obsluhovat,“ řekl náměstek primátora Viktor Vojtko.

Výstavba sociálních bytů se v této lokalitě nabízí i z toho důvodu, že naproti je Základní škola Oskara Nedbala. Ta je jednou z mála škol, která má šanci být bezproblémově bezbariérová. „Chybí pouze výtah, aby byl zajištěn i druhý stupeň. První stupeň už je v tento moment plně bezbariérový,“ uvedl Vojtko, který dodal, že projektová příprava je naplánována na příští rok. Stavba by měla proběhnout ve dvou fázích.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky Čtyři Dvory, stavba, bytový dům, město

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.