neděle 5. dubna 2020 Miroslava

Pasovští se mají na co těšit, v březnu k nim vtrhnou Jihočeši

V březnu příštího roku vtrhnou Jihočeši do Pasova v sousedním Bavorsku. Nepůjde však o vendetu za vpád Pasovských do jižních Čech a obsazení Českých Budějovic v lednu 1611. Jihočeši v Pasově řinčet zbraněmi nebudou, naopak přijedou se svým srdcem na dlani.

„Svou účasti na Veletrhu Tří zemí / DreiLänderMesse v Pasově spolu s dvoudenní prezentací v centru Pasova v březnu 2020 chceme navázat na letošní mimořádně úspěšnou prezentaci jižních Čech v hornorakouském Linci, kterou ve dnech 16. až 18. května navštívilo více než 300 tisíc lidí. V současné době oslovujeme partnery z řad výrobců a obchodníků, kteří by prezentaci regionu rozšířili o nabídku svých produktů a služeb,“ uvedl ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek.

DreiländerMesse je tradičním devítidenním veletrhem, který se každé dva roky koná na výstavišti v Pasově. Na největším veletrhu ve východním Bavorsku se tradičně prezentuje více než 450 vystavovatelů s širokou nabídkou v oblasti cestovního ruchu, gastronomie, volného času a hobby. Veletrh se koná 21. – 29. března a očekává se účast více než 70 tisíc návštěvníků.

„Před zahájením veletrhu se v centru Pasova ve dnech 19. a 20. března uskuteční prezentační a prodejní akce, jejímž cílem bude nalákat obyvatele města a blízkého okolí nejen k návštěvě veletrhu, ale především k návštěvě jižních Čech. Akce se uskuteční ve čtvrtek a pátek před u obchodního centra Stadtgalerie Passau, které se nachází na pěší zóně mezi historickým centrem a hlavním nádražím. Toto obchodní centrum je jedním z největších v Pasově s rozlohou 21 tisíc metrů čtverečních a více než 90 obchody,“ doplnil Polášek.

Dnes jsem Jihočech!

Vedoucí Oddělení blízkých trhů JCCR Ondřej Flemr v této souvislosti připomněl mimořádně příznivým ohlas, s nímž se setkala rozsáhlá expozice Jihočeského kraje letos v květnu na třídenních jarních městských slavnostech v hornorakouském Linci. Tam Jihočeši jako hlavní hosté oslav obsadili celé centrum města.

Mimořádný zájem Rakušanů o jihočeskou expozici potvrdil mimo jiné fakt, že návštěvníci velmi rychle rozebrali všech 30 tisíc samolepících srdcí s nápisem: Heute bin ich Südböhme! – Dnes jsem Jihočech! „To vzhledem k celkovému počtu 300 tisíc návštěvníků nebyl rozhodně žádný problém,“ dodal Flemr.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo3 čtenářů

Tisková zpráva

Štítky Pasov, Jihočeská centrála cestovního ruchu, JIhočeši

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.