čtvrtek 20. února 2020 Oldřich

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Moje první focení ve fotoateliéru GAVEX. Vůbec jsem netušila, jak krásné fotky dokážu sama udělat

Vždycky mě lákalo zafotit si v profesionálním ateliéru, ale bohužel nikdy nebyla příležitost, vhodné prostory, o nějakém kvalitním fotografickém vybavení a odborných znalostech ani nemluvě. „Pronajmi si hodinku ve fotoateliéru GAVEX... a budeš koukat, jak krásné fotky z tebe vypadnou,“ hecovala mě jednou kamarádka, která bez foťáku nedá ani ránu. „Tak dobře, ale jen pod podmínkou, že mi budeš dělat modelku,“ usmála jsem se.

Fotoateliér GAVEX jsem zaregistrovala už před časem díky různým reklamním upoutávkám, ale až nyní jsem se rozhodla pro detailnější průzkum. Rezervovala jsem si telefonicky hodinku focení a začala se těšit na zajímavý zážitek.

Konečně došlo na den „D“ a s kamarádkou jsme vyrazily na budějovickou adresu Na Zlaté stoce 567/35 ve Čtyřech Dvorech. Ateliér jsme našly snadno podle loga na fasádě. S parkováním jsme neměly problém, volných míst bylo kolem několik. Plná očekávání jsem vstoupila do ateliéru a užasla jsem, jak sympaticky a útulně na mě zapůsobil. Tady bych si dokázala hrát celé hodiny.

Potěšilo mě, že nás přivítal majitel fotoateliéru Zdeněk Linhart a nabídl mi, pokud budu mít zájem, základní zaškolení v obsluze studiového vybavení. Když jsem uviděla tu spoustu přístrojů, hned mi bylo jasné, že školení tedy vážně potřebovat budu. Všiml si mých rozpaků a hned mě ujistil, že to zvládnu minimálně stejně dobře jako všichni ostatní, kteří zde fotili poprvé.

„Kreativní focení v ateliéru je pro začínající fotografy poměrně jednodušší než focení venku. V ateliéru jsou totiž optimální, a hlavně stabilní světelné podmínky. Nastavíte si konstantní hodnoty na fotoaparátu a pak už jen měníte intenzitu a směr svícení. Podmínkou je ovšem mít foťák se sáňkami pro umístění externího blesku, čili zrcadlovku,“ dozvídám se.

V pátek 31. ledna a v sobotu 1. února 2020 od 10:00 do 20:00 hodin pořádá fotoateliér GAVEX dny otevřených dveří.

„Myslela jsem, že bude stačit kompakt, nebo mobilní telefon,“ namítám.

„Nevadí. Kvalitní foťák vám zapůjčíme v rámci ceny hodinového pronájmu. Stačí, když si přinesete vlastní paměťovou kartu, nebo si jí můžete u nás rovnou zakoupit“.

OK. Kartu jsem si koupila, foťák máme nastavený a pustili jsme se do výběru pozadí. K dispozici je bílé, šedivé a černé nekonečné pozadí, gelové filtry pro zbarvení pozadí do pastelových barev a dvě budoárová zákoutí. Teď už musíme jen rozmístit záblesková světla a udělat pár zkušebních snímků pro úpravu expozice. Když je fotka tmavá, zvýším intenzitu záblesku a opačně.

A jde se na to. První fotka… a ono to vůbec nevypadá špatně! Druhá… ještě lepší. Vau, čím víc jsem pálila, tím víc mě to bavilo. Měla jsem obrovskou radost. „Jsou fakt super.“ Rázem mi stouplo sebevědomí. Jak je to možné, když jsem nikdy takhle ještě nefotila?

„V první řadě máte krásnou modelku a většinu práce při klasickém svícení portrétu za vás udělaly přístroje. Ale to je samozřejmě jenom začátek. Variant focení v ateliéru je nespočet. Všechno závisí jen na vaší fantazii a kreativitě, aniž byste musela řešit nějaké složité technické problémy s nastavením foťáku,“ popisuje majitel fotoateliéru.

„Takže kdybych si k vám chtěla zase přijít někdy zafotit?“ ptám se.

„Je potřeba si raději dopředu zarezervovat pronájem ateliéru, buď v rezervačním kalendáři na webových stránkách www.gavex.cz, nebo mailem na adrese info@gavex.cz, či telefonicky na čísle 722 448 451. Možné je to také přes Facebook. Budeme se na vás těšit.“

Takže abych to shrnula... Nádherný fotoateliér s příjemnou obsluhou, která ve všem ochotně poradí a pomůže. Vhodný tedy jak pro profíky, tak amatéry i začínající fotografy. To vše za dostupnou cenu s různými slevami a benefity. Mohu jen vřele doporučit a těšit se na další krásný a zajímavý zážitek.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo15 čtenářů

PR text

Štítky focení, Gavex, ateliér

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.