čtvrtek 20. února 2020 Oldřich

Kvalita ledu v Dolní Vltavici klame, vstup na vodní plochu je nebezpečný

Lidé, kteří se chystají bruslit na Lipno, by měli ještě počkat. V Dolní Vltavici je téměř deset centimetrů ledu. Je ale zrádný a v některých místech se tvoří praskliny. Ledová magistrála zatím hlásí maximálně čtyři centimetry. Pro hromadné bruslení je ale bezpečných alespoň 17 centimetrů.

„Nedělní měření ukázalo 8 až 10 centimetrů ledu. Aktuálně je v Dolní Vltavici sníh a kvalita ledu není ideální. Na některých místech jsou praskliny,“ uvedl šéf vodních záchranářů Milan Bukáček

Před vstupem na ledovou plochu upozorňují i na webových stránkách ledové magistrály. „Vstup na led je zatím velmi nebezpečný. Denní teploty se pohybují nad bodem mrazu a síla ledu je od 3 do 5 centimetrů,“ uvedli.

O kvalitě ledu se už začátkem ledna přesvědčila skupinka čtyř bruslařů. Do vody se propadli na Frýdavě, kde je opravdu jedno z nejnebezpečnějších míst. Na místo byli okamžitě přivoláni hasiči a záchranáři. Nakonec ale nebyli potřeba. „Jeden z těch bruslařů k nám dojel a řekl, že jsou v pořádku, protože jsou všichni vybavení. Měli u sebe házecí pytlíky, vesty a švédské bodce,“ uvedl Antonín Labaj, který se stará o část ledové magistrály.

Na Lipně se propadli čtyři bruslaři. Led ještě není dostatečně silný, varují odborníci

Obrovské štěstí měla čtveřice bruslařů, která se včera odpoledne vydala na led na Lipenské přehradě. Pod všemi se totiž tenký led probořil a jen díky vybavení, které měli bruslaři u sebe, neskončila odpolední zábava katastrofou. Před vstupem na...

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto zachranari.com

Štítky sníh, zima, led, Lipno, bruslení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.