pátek 30. října 2020 Tadeáš

Tříkrálová sbírka na jihu Čech letos zaznamenala rekordní výtěžek

Rekordních 8,5 milionu korun vybrala letos v Tříkrálové sbírce Diecézní charita České Budějovice. Je to přibližně o milion korun více než loni. Výsledek dnes zveřejnila Martina Baráková z českobudějovické charity. Do letošního 20. ročníku sbírky se na jihu Čech zapojilo přes 5 tisíc koledníků. Českobudějovická diecéze zahrnuje kromě Jihočeského kraje i části Pelhřimovska, Příbramska nebo Klatovska.

„Je vidět, že 20. výročí sbírky pojali koordinátoři i koledníci zodpovědně. Na většině místech byli dárci štědřejší než v minulých letech, navíc se do sbírky zapojily další obce, v nichž se dosud nekoledovalo.  O více než 70 tisíc korun navíc oproti předchozímu ročníku má třeba Městská charita České Budějovice (celkem 858 037 korun), oblastní Charita ve Strakonicích (549 125 korun), Písku (251 333 korun) a Horažďovicích (415 518 korun) nebo farní Charity v Týně nad Vltavou (355 801 korun) a Jindřichově Hradci (212 415 korun). Vůbec největší částku, celkem 903 697 Kč, eviduje Oblastní charita Pelhřimov,“ uvádí diecézní koordinátorka Tříkrálové sbírky Marie Vaňo. 

Letošní Tříkrálová sbírka vynesla v celé diecézi celkem 8 499 779 korun, tedy přesně o 999 870 korun více než v roce 2019. Za 20 let konání sbírky se tak na jihu republiky vykoledovalo více než 78 milionu korun.

Výtěžek sbírky, kterou pořádá Charita Česká republika, je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí v regionech, kde sbírka probíhá. Desetina výnosu sbírky je každoročně určena na rozvojovou pomoc v zahraničí. 

Počet dobrovolníků, kteří po celé České republice vybírali příspěvky, letos podle informací Charity dosáhl 70 tisíc. Loni se při sbírce vybralo v celé republice 122,3 milionu korun, celkem to za dobu jejího fungování bylo přes 1,36 miliardy.

V českobudějovické diecézi bylo před začátkem sbírky stanoveno asi sto záměrů pomoci, které se zrealizují z vykoledovaných peněz. Nechybí mezi nimi automobily pro pečovatelky a zdravotní sestry, podpora charitních domovů pro seniory, domů pro matky s dětmi v tísni, pečovatelské služby a mnoha dalších služeb Charity pro potřebné. Pomoc bude také poskytnuta rodinám s handicapovanými dětmi, které potřebují zajistit intenzivní rehabilitaci.

Autoři | Tisková zpráva

Štítky církve, sociální, charita, Jihočeský kraj

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.