středa 1. dubna 2020 Hugo

Chřipková epidemie si vyžádala tři životy, nemocných výrazně ubylo

V Jihočeském kraji se v týdnu opět snížil výskyt akutních respiračních infekcí a chřipce podobných onemocnění. V právě končícím 8. kalendářním týdnu poklesla nemocnost o jedenáct procent. Bohužel letošní chřipková epidemie si zatím vyžádala tři lidské životy.

Z chřipkových virů dominuje v populaci kraje chřipka typu A. „V týdnu jsme zaznamenali pět nových závažných případů chřipky, bohužel s jedním úmrtím. Jedná se o starší pacienty, až na jednu výjimku ve věkové kategorii 65+. U všech byla zjištěna chřipka typu A. Letos tedy evidujeme v kraji čtrnáct závažných případů chřipky, bohužel se třemi úmrtími,“ uvedla ředitelka protiepidemického odboru KHS Jitka Luňáčková. Nejvyšší nemocnost je stále na Českokrumlovsku, Písecku a Jindřichohradecku. 

Loňská epidemie v Jihočeském kraji trvala devět týdnů a hygienici při ní registrovali 24 klinicky závažných případů onemocnění. Jedenáct z nich skončilo úmrtím. 

Dozvuky chřipkové epidemie ještě zasahují do režimu nemocnic, domovů pro seniory a podobných zařízení, z nichž některá jsou stále uzavřena pro návštěvy  

Prachaticko: Od soboty 22. února ruší prachatická nemocnice zákaz návštěv.
Písecko: Od 10. února byl otevřen Domov Rakovice. Od 11. února je otevřeno i Alzheimercentrum v Písku a od 17. února byla otevřena pro návštěvy i Diakonie ČCE – středisko Blanka v Písku.
Českokrumlovsko: Nemocnice Český Krumlov je pro návštěvy stále uzavřena.
Jindřichohradecko: Trvá zákaz návštěv v Nemocnici Jindřichův Hradec a v DS Otín.  
Českobudějovicko: V českobudějovické nemocnici končí zítra omezení návštěv. Domov pro seniory Máj je otevřen pro návštěvy od 18. února. Domov pro seniory U Hvízdala bude pro návštěvy také znovu otevřen od zítřejšího dne. 
Strakonicko: Od 18. února byl zrušen zákaz návštěv v Nemocnici Strakonice. Zákaz stále trvá v Nemocnici Volyně. V domově se zvláštním režimem Kotva při strakonické nemocnici byl zrušen zákaz návštěv k 18. únoru. Návštěvy stále nemohou do DPS Lidická a Rybniční ve Strakonicích. 
Táborsko: Pro návštěvy je stále uzavřen Senior dům v Soběslavi. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky chřipková epidemie, Jihočeský kraj, hygiena, nemocnost, zákaz návštěv, úmrtí

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.