čtvrtek 22. října 2020 Sabina

V platnosti je výstraha před silným větrem a sněžením

Na jihozápadě Česka bude v noci na pátek sněžit a hrozí, že mokrý sníh bude lámat stromy, způsobí škody na elektrickém vedení a s tím související výpadky proudu. Jih České republiky současně zasáhne silný vítr, který v nárazech může přesáhnout rychlost 65 kilometrů v hodině. Foukat má od zítřejšího večera do pátečního dopoledne. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Podle něj má od zítřejší sedmé hodiny večer do páteční páté hodiny ráno na západě Středočeského a Jihočeského kraje a v Plzeňském, Karlovarském a Ústeckém kraji napadnout od pěti do 12 centimetrů sněhu. „Mokrý sníh může působit škody na stromech a lesním porostu, drátech elektrických vedení a výpadky v energetice,“ uvedli meteorologové. Řidiči směřující do hor by neměli zapomenout zimní výbavu.

Možné poškození stromů, případně menší škody na budovách hrozí podle ČHMÚ i od silného větru, který se mezi zítřejší desátou hodinou večerní a páteční desátou hodinou dopoledne prožene Jihočeským, Plzeňským a Jihomoravským krajem a Vysočinou.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky sníh, výstraha, vítr, meteorologové

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.