pátek 29. května 2020 Maxim

Koronavirem se na jihu Čech nakazilo dalších 11 lidí, první případ hlásí Jindřichohradecko

Jihočeští hygienici dnes zaznamenali dalších jedenáct nových případů nákazy koronavirem. Celkový počet nemocných se tak v regionu zvýšil na 69. První případ byl zjištěn na Jindřichohradecku, které jako poslední jihočeský okres dosud vykazovalo nulu.

Mezi nemocnými je v současné době 44 žen a 25 mužů, převážně ve věku od 25 do 65 let. „Dvacet nemocných má trvalé bydliště na Strakonicku a devatenáct na Českokrumlovsku. Třináct je z Českobudějovicka, jedenáct z Prachaticka, tři z Táborska a dva z Písecka. První případ byl dnes zjištěn na Jindřichohradecku, v posledním jihočeském okrese, který si stále udržoval nulu,“ konstatovala šéfka jihočeských hygieniků.

Podle hygieniků je důležité, že se díky testování daří zachycovat v terénu více pozitivních osob a umísťovat je do karantény. Tím se snižuje počet skrytých potenciálních nosičů. „V jižních Čechách testujeme opravdu masivně, což je z epidemiologického hlediska nesmírně pozitivní, jsou zřízena externí odběrová místa u nemocnic a vytížené laboratoři českobudějovické nemocnice ulevila pomoc laboratoře strakonické nemocnice a Biologického centra Akademie věd ČR,“ doplnila Kvetoslava Kotrbová.   

Podle epidemioložky jihočeské hygieny Jitky Luňáčkové už bylo pro podezření na onemocnění COVID-19 na jihu Čech indikováno k vyšetření celkem 2 800 osob. V povinné karanténě se jich k dnešní šesté hodině večerní nacházelo 2 114.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo25 čtenářů

Foto Vit Hassan

Štítky koronavir, Jihočeský kraj, hygiena, onemocnění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Marcela Forstová

Mohly bychom se dozvědět kolik lidi z nakaženych jsou pendleři a jak budou řešit situaci děti kteří chodí do školy v Rakousku? Budu ráda když mi někdo odpoví. Děkuji

neděle, 29. března 2020, 21:57

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.