čtvrtek 28. května 2020 Vilém

Most u pivovaru v Krumlově se kvůli rozsáhlé rekonstrukci uzavře na dva a půl měsíce

Rozsáhlou rekonstrukcí za více než tři miliony korun projde most u pivovaru v Českém Krumlově. Na strategickém mostu přes řeku Vltavu se vybuduje nová opěra, opraví se stávající konstrukce a celkově se most zkrátí o šest metrů. Opravy začnou začátkem dubna a potrvají do poloviny června. Během oprav bude most pro veškerý provoz zcela uzavřen.

„Z koryta řeky se odstraní středová podpěra provizorního mostu a celkově se zkrátí délka konstrukce o šest metrů. Také bude zesílena stávající konstrukce na požadovanou nosnost, která je od loňského léta snížena právě kvůli poklesu pilíře,“ řekl starosta Dalibor Carda

Pro realizaci úprav je třeba vybudovat novou levobřežní opěru. S ohledem na složité zakládací poměry bude nová opěra založena na mikropilotech vetknutých do skalního podkladu. Opěra bude železobetonová, břeh se opevní kamennou rovnaninou s urovnaným povrchem a poštěrkováním.

Most se od 1. dubna do 19. června zcela uzavře pro veškerý provoz. Objízdná trasa povede ulicemi Latrán a Pivovarská a bude vyznačena dopravním značením. „Trasa vede skrz úzkou Budějovickou bránu, upozorňujeme proto řidiče, aby dbali na zvýšenou opatrnost při průjezdu,“ dodal starosta. 

Podzemní kontejnery, které se nachází u pivovaru, budou po dobu rekonstrukce mostu mimo provoz kvůli nedostupnostimísta pro svozovou techniku obsluhující tento typ kontejnerů. „Do lokality proto umístíme základní sadu běžných mobilních kontejnerů pro komunální odpad, papír, plast a sklo, abychom zajistili občanům komfort při likvidaci odpadu po dobu, kdy nebudou přístupné podzemní kontejnery. Zároveň uživatele prosíme o správné využívání, tj. třídění jednotlivých složek, a udržování pořádku,“ uvedla Vlasta Horáková, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství. 

Podle okolností a aktuální situace může dojít k odložení zahájení stavby nebo k jejímu odvolání. O změnách bude město informovat.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Tisková zpráva | Foto Jan Luxík

Štítky Český Krumlov, most, oprava, uzavření

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.