čtvrtek 28. května 2020 Vilém

Pacientky prachatické nemocnice zatajily kontakt s nakaženou osobou, v karanténě je pět lékařů a dvaatřicet lidí z personálu

, aktualizováno 31. března 2020, 18:01

Prachatická nemocnice má v karanténě lékaře a zdravotnický personál z oddělení jednotky intenzivní péče a interny. Důvodem je podezření na nákazu koronavirem. Tým B, který totiž na těchto odděleních sloužil, se mohl nakazit od hospitalizovaných pacientek, které zatajily kontakt s pozitivně testovanou osobou.

„Mohu potvrdit, že u nás byla hospitalizována nakažená pacienta, která neoznámila kontakt s nakaženou osobou. V nemocnici ležela čtyři dny na dvou odděleních. Zaměstnance, kteří s touto pacientkou přišli do kontaktu, jsme museli dát do karantény a budeme je testovat,“ řekl ředitel prachatické nemocnice Michal Čarvaš, který dodal, že v pondělí večer nemocnice přijala další pacientku s podezřením na COVID-19 s podobnými příznaky. „Díky investigativní práci našeho personálu se podařilo zjistit, že jsou kamarádky ze stejné vesnice. Znaly se a v poslední době se navštěvovaly. Nyní se i u ní potvrdila nákaza. Díky tomu, že byl personál včas upozorněn, byla pacientka neprodleně izolována. Do karantény půjde jen zdravotní sestra, která s ní byla první v kontaktu,“ poznamenal. 

V karanténě je aktuálně pět lékařů a dvaatřicet lidí ze zdravotnického personálu, kteří sloužili na interním oddělení a jednotce intenzivní péče. 

„Chtěl bych především apelovat na lidi, aby v okamžiku, kdy byli v kontaktu s člověkem, který byl pozitivně testován, tuto skutečnost oznámili. Hlavu za to nikomu neutrhneme, ale mohou zachránit život sobě i těm co o ně pečují,“ dodal ředitel. 

Obě pacientky byly převezeny na Infekční oddělení českobudějovické nemocnice.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo11 čtenářů

Foto vfn.cz

Štítky koronavir, Prachatice, nemocnice, karanténa

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.