čtvrtek 28. května 2020 Vilém

Jihočeši 2012, Tábor 2020 a HOPB půjdou společně do krajských voleb

Jihočeši 2012, hnutí Občané pro Budějovice (HOPB) a Tábor 2020 půjdou do podzimních krajských voleb na společné jihočeské kandidátce. Lídra budou subjekty teprve vybírat.

„O tom, kdo povede kandidátku, chceme rozhodnout do konce duba. Jméno vzejde ze společné dohody všech tří subjektů. Do konce dubna bychom také chtěli mít jasno minimálně o první desítce kandidátní listiny," řekl předseda Jihočechů 2012 Pavel Hroch.

Stejné subjekty spolu kandidovaly v krajských volbách v roce 2012. Tehdy získaly třetí nejvyšší počet hlasů, což bylo 14,58 procenta. V přepočtu to znamenalo devět mandátů z 55.

„Při mnoha jednáních, která jsme v poslední době absolvovali, se ukázalo, že náš pohled na řešení většiny problémů je stejný nebo velmi blízký. Rozhodli jsme se proto spojit síly," uvedl Hroch.

Podle něj musí i po volbách zůstat prioritou zachování fungujícího řízení nemocnic, sociální péče, zajištění dopravní obslužnosti, s čímž souvisí i dostavba dálnice D3. „Nesmíme zapomenout ani na školství, které vychovává mladé specialisty v rozličných oborech," řekl Hroch.

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky krajské volby, Jihočeský kraj, politika, Jihočeši, Tábor 2020, HOPB

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.