čtvrtek 6. května 2021 Radoslav

Během dnešního dne přibylo na jihu Čech pět nových případů nákazy koronavirem

Za uplynulých 24 hodin zaznamenali hygienici v Jihočeském kraji pět nových verifikovaných případů nákazy koronavirem. Celkový počet nemocných s diagnózou COVID-19 se tak k dnešní šesté hodině večerní v regionu zvýšil na 136. Tři nové případy byly zachyceny na Českobudějovicku a dva na Prachaticku.

V porovnání s ostatními kraji České republiky z hlediska relativního výskytu onemocnění COVID-19, tedy v počtu pozitivních případů přepočtenému na 100 tisíc obyvatel regionu, jsou nadále jižní Čechy s 21,38 nemocnými na 100 tisíc obyvatel nejméně „nakaženým“ regionem v republice. Druhý nejnižší relativní výskyt COVID-19, konkrétně 27,35 nemocných na 100 tisíc obyvatel, vykazoval ve čtvrtek Jihomoravský kraj, kde se testuje projekt chytré karantény. Nejvyšší pak Praha (98,02 / 100.000).

V souvislosti s velikonočními svátky bude podle šéfky jihočeských hygieniků značně omezen provoz odběrových míst, kterých je nyní v kraji celkem sedm. „V průběhu Velikonoc bude fungovat odběrové místo u Infekčního oddělení Nemocnice České Budějovice a to vždy v době od 9 do 16 hodin. Odběrové místo v areálu strakonické nemocnice bude v provozu pouze v sobotu 11. dubna a v pondělí 13. dubna od 9 do 11 hodin. Ostatní odběrová místa budou zavřena,“ řekla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová

„Z celkových 136 nemocných má čtyřiatřicet trvalé bydliště na Strakonicku. Dvaadvacet na  Českokrumlovsku, třiadvacet na Českobudějovicku, dvacet na Prachaticku, čtrnáct na Táborsku, patnáct na Jindřichohradecku a osm na Písecku,“ konstatovala epidemioložka jihočeské KHS Jitka Luňáčková. Počet uzdravených se v regionu ve čtvrtek nezměnil a zůstává na čísle pět.

Oproti středě došlo ve statistice k formální změně počtu nemocných na Táborsku (-1) a Jindřichohradecku (+1). „Z důvodu původně chybně uvedeného místa trvalého bydliště došlo ke statistickému přesunu jedné pozitivně testované osoby z Táborska na Jindřichohradecko. Souhrnné údaje tak ovlivněny nebyly,“ dodala Luňáčková.

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Tisková zpráva | Foto Jan Luxík

Štítky koronavir, hygiena, jižní Čechy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.