čtvrtek 28. května 2020 Vilém

Jihočeské vyhlídky si teď můžete užít z vašeho obýváku

Sérii živých přenosů z oblíbených jihočeských vyhlídek připravilo Budějovicko s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu. Výhled do krajiny a pozitivní energii tak můžete v době řádění koronaviru vpustit do svého obýváku prostřednictvím sociálních sítí.

V posledních týdnech nouzového stavu se celá řada činností přesunula do virtuálního světa. Zaměstnanci pracují z domova, porady a konference se odehrávají v on-line světě. Na tuto situaci zareagovala i destinační společnost Českobudějovicko-Hlubocko, která ve spolupráci s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu spustila na sociální síti Facebook sérii živých vysílání nazvanou Jihočeské vyhlídky online. Videa přenášená v reálném čase tak můžete sledovat na Facebooku Jižní Čechy, kde je marketéři z Budějovicka plánují dopředu.

„Celá řada lidí tráví v těchto dnech čas doma, ať už s dětmi, nebo v home office a ne každý má možnost vyrazit snadno do přírody. Proto jsme se rozhodli, že jim oblíbené výhledy z jižních Čech zprostředkujeme alespoň virtuálně a skrze živé vysílání pošleme trochu té pozitivní energie,“ popisuje myšlenku marketingový manažer Budějovicka Vojen Smíšek.

Plánovanou sérii odstartovalo středeční vysílání z vyhlídky Baba u Purkarce a pokračuje v pátek z Lipenska. „Vysíláme 30 minut a je to takový slow TV styl, jako kdybyste se tam posadili a kochali se výhledem. Lidé nám psali, že si to pustili třeba jako zpestření při práci a že je to potěšilo,“ doplňuje Smíšek.

Posílání pozitivní energie však není to nejdůležitější, co destinační management v tuto chvíli řeší. Jihočeská centrála cestovního ruchu i Českobudějovicko-Hlubocko z. s. pracují na přípravě mechanismů, které po skončení nouzového stavu opět nastartují cestovní ruch v jižních Čechách. „Připravujeme kampaně, vyjednáváme podporu a aktivujeme všechny dostupné prostředky, abychom jižní Čechy udrželi na špičce tuzemských destinací, podpořili jsme subjekty v cestovním ruchu a minimalizovali ztráty, které jsou díky současnému stavu už tak astronomické,“ říká ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Tisková zpráva

Štítky jižní Čechy, vyhlídky, příroda, koronavirus

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.