sobota 4. července 2020 Prokop

Otevření výdejních míst obchodu Ikea se možná posune

Ještě letos plánovala IKEA otevřít výdejní místa v několika českých městech. Nakupování v oblíbeném nábytkářském řetězci by se tak pro mnoho lidí z Budějc, Plzně, Liberce nebo třeba Chebu výrazně zjednodušilo. Kvůli koronaviru je ale možné, že některé pobočky neotevřou v plánovaném termínu.

Právě dnes otevřela IKEA první slibované výdejní místo v Hradci Králové. To bude zásobovat obchodní dům v Praze na Černém Mostě. Zákazníkům prostřednictvím nového výdejního místa v Hradci Králové nabízíme možnost si vybrat, kde a kdy si chtějí nákupy vyzvednout. Obchodní domy IKEA zůstávají nadále důležitou součástí našeho podnikání. Jedná se o místo, kde se naši zákazníci mohou setkávat s odborníky IKEA a s jejich pomocí plánovat svoje bydlení, potkávat se s lidmi a čerpat inspiraci, uvádí Ivan Jančo, ředitel obchodního domu IKEA Černý Most.

Následovat by mělo otevření dalších výdejních míst ve Zlíně, Českých Budějovicích, Plzni, Mostu, Liberci a Chebu. Podle webu Mediář.cz se ale tyto akce možná zpozdí. „Je ale možné, že otevření některých z nich posuneme spíše do roku 2021, a to kvůli pandemii koronaviru, která zpomalila proces příprav,“ poznamenal Petr Šašek, manažer komunikace Ikey.

Pro Budějckou Drbnu uvedl Petr Pokorný, manažer rozvoje logistiky IKEA, že další výdejní místa jsou stále ve fázi příprav. „Termíny otevření nemůžeme pro konkrétní města v tuto chvíli blíže specifikovat. Ohledně dalšího vývoje budeme informovat,“ řekl. 

Výdejní místa budou fungovat na principu Klikni a vyzvedni. Zákazník, který si objedná zboží na webu IKEA.cz bude mít nově na výběr možnost vyzvednutí na nové pobočce. Dosud tato služba nabízela možnost vyzvednutí zboží jen v obchodních domech.

Ceny za službu jsou odstupňovány podle celkové hmotnosti zboží v objednávce. Začínají na 299 korunách pro objednávky do 90 kilo, u zásilek do 200 kilo zákazníci zaplatí 399 korun a maximální cena za tuto službu je 699 korun u objednávek, které přesahují 200 kilo. 

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Foto Alexander Isreb, pexels.com

Štítky IKEA, novinka, obchod, nábytek

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.