pondělí 13. července 2020 Markéta

Kousek Vltavy budete mít jako na dlani. Zkuste výlet na vyhlídkové místo U kříže nedaleko Poněšic

Už jste navštívili Smetanovu vyhlídku, vyhlídku Máj a dokonce i nedalekou Babu, ale ještě nemáte pohledů na vltavské zatáčky dost? Zkuste vyhlídkové místo U kříže. Je blízko Budějc a stihnete tam zajet autem nebo na kole klidně odpoledne po práci.

Na vyhlídkové místo U kříže se dostanete autem nebo na kole po cyklotrase 11 z Hluboké nad Vltavou. Auto nechejte na parkovišti, na které narazíte cca 7 kilometrů za Hlubokou po levé straně. Odtud je to 200 metrů po silnici a pak necelé 2 kilometry lesní cestou. Pozor, ať neminete odbočku z lesní cesty. K vyhlídkovému místu vede jen nenápadná pěšinka, a proto doporučuji stáhnout offline mapy a kouknout se pro jistotu cestou do nich. Celou dobu ale půjdete podél řeky, takže se nemůžete zas tak moc ztratit.

Indicie:


Budějce - Parkoviště u Poněšic - 18 km
Parkoviště - Vyhlídkové místo U kříže - 2 km
Terén - lesní cesta (místy štěrk)
​Značení - nepřehledné (doporučuji offline mapy)

Kousek od vyhlídkového místa je ještě skalní věž Jelení skok, z té je na Vltavu taky moc pěkný pohled. Když budete mít štěstí, po řece pojede člun nebo loďka, která namaluje do vodní hladiny zajímavé obrazce.

Za pěkného počasí tady vidíte skoro jen odstíny modré a zelené barvy, takže pokud máte unavené oči z práce s počítačem nebo toho bylo na vás poslední dobou moc, tohle je to pravé místo, kde si odpočine hlava i tělo.

P.S. - Podél lesní cesty tu uvidíte spoustu barevných kvítků, a taky kvetoucí jahodníky nebo maliní - je tu prostě krásně živo. A když budete mít v létě štěstí, určitě tady ukořistíte lesní jahodu, borůvku nebo malinu k svačině.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo5 čtenářů

Štítky tip, výlet, jižní Čechy, Vltava, vyhlídka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.