pondělí 10. srpna 2020 Vavřinec

Na náměstí začíná Filmové léto. U radnice zaparkuje Kinematograf bratří Čadíků

Na střeše, Afrikou na pionýru, Hodinářův učeň nebo Poslední aristokratka. To je filmový výběr, na který si mohou ode dneška lidé v Budějcích zajít přímo na náměstí Přemysla Otakara II. Ke kašně se totiž vrací oblíbený Kinematograf bratří Čadíků.

Kinematograf bratří Čadíků je společností s pětadvacetiletou historií. Hlavní náplní činnosti společnosti je projekt Filmové léto, v jehož rámci se v letních měsících rozjíždějí do desítek měst v České i Slovenské republice projekční vozy vybavené projektory, které zde po několik dnů promítány především české filmy.

Kinematograf bratří Čadíků přijede na náměstí už dnes a zůstane do pátku 10. července. Čtyři dny si tak lidé v Budějcích mohou užít další kino pod širým nebem. Promítá se vždy od 21:45 hodin a připraveny jsou filmy Na střeše, Afrikou na pionýru, Hodinářův učeň nebo Poslední aristokratka.

Vstupné na projekce je dobrovolné a vybraný obnos je vždy věnován na dobročinné účely. Mezi dosud obdarované nadace patří Pomozte dětem, Kapka naděje, Archa Chantal, Masarykův onkologický ústav v Brně, Dar Života a Konto Bariéry. 

Letos tak jako v předešlých letech věnuje Kinematograf získané finanční prostředky na Konto Bariéry, pro které se v roce 2015 podařilo vybrat rekordních 1 200 000 korun. Od roku 1998 bylo díky Kinematografu celkem vybráno a nadacím věnováno přes 9 200 000 korun.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo4 čtenářů

Foto Jan Luxík

Štítky kultura, kino, film, Kinematograf bratří Čadíků, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.