Nakažených encefalitidou a boreliózou stále přibývá, lidé by měli být více obezřetní

Autoři | Foto pixabay.com

V Jihočeském kraji opět stoupl počet lidí, kteří se nakazili od klíšťat. Jejich aktivitu sleduje i Český hydrometeorologický ústav. Ten uvedl, že pro následující dny je na desetistupňové škále stupeň aktivity 7, což je vysoké riziko. Lidé by proto měli být více obezřetní, nelehat a nesedat si v trávě a používat repelent.

Jihočeský kraj patří tradičně mezi regiony s nejvyšším výskytem klíšťové encefalitidy. Například letos v celé republice onemocnělo 273 lidí, což znamená, že téměř čtvrtina je z jihu Čech.

„V tomto týdnu přibylo čtrnáct potvrzených případů klíšťové encefalitidy a rekordních jedenatřicet lymeské boreliózy. V této sezóně tak k dnešku evidujeme šedesát čtyři případy klíšťové encefalitidy a sto osmdesát jeden případ lymeské boreliózy. Výskyt klíšťaty přenášených infekcí je ve srovnání s minulým rokem vysoký stejně jako celodenní aktivita klíšťat a prosím proto Jihočechy, aby byli při pobytu v přírodě obezřetní,“ uvedla ředitelka KHS Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.  

Největší výskyt klíšťové encefalitidy evidují hygienici na Českobudějovicku, kde je 20 potvrzených případů, po jedenácti je na Prachaticku a Táborsku, 8 na Českokrumlovsku, 7 na Strakonicku, 5 na Jindřichohradecku a Písecko hlásí 2 případy.   

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky onemocnění, klíšťata, borelióza, Jihočeský kraj, lymská borelióza, klíště, klíšťová encefalitida, Český hydrometeorologický ústav, Česko, Kvetoslava Kotrbová, okres České Budějovice

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.