pondělí 28. září 2020 Václav

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

SOUTĚŽ: Letní romantika, na kterou nezapomenete? Plavby po Vltavě a Lužnici

Chcete si užít Hlubokou nad Vltavou a nedalekou ZOO z nového úhlu pohledu? Ještě více svým dětem zpříjemnit fajnový letní výlet? V tom případě si nenechejte ujít plavby vyhlídkového přívozu po Munickém rybníce. Loď jezdí v pravidelných intervalech až do přelomu září a října a nabízí skutečný zážitek.

Přístaviště se nachází poblíž kruhového objezdu v Hluboké nad Vltavou. Auto můžete nechat na nedalekém centrálním parkovišti. Patnáctiminutová plavba je samozřejmě možná i z druhého směru, tedy od ZOO Hluboká. Jízdní řád a všechny potřebné informace naleznete na TOMTO odkazu. 

Přívoz na Munickém rybníce, který je finančně podpořen z dotačního programu Jihočeského kraje, provozuje Jihočeská plavební společnost. Ta dále nabízí plavby po Vltavě a Lužnici z Týna nad Vltavou, a to od května do září. Upozornit musíme například na pravidelnou lodní linku z Týna nad Vltavou přes vorařskou obec Purkarec a soutěsku Vltavy, vyhlídku Baba až do Hluboké nad Vltavou – Hamry, odkud se loď vrací zpět. „Pluje se přes dvě plavební komory a nádhernou skalnatou přírodní rezervací Karvanice mezi Hlubockými oborami. Na tuto plavbu je nasazena historická výletní osobní loď Pálava, která vyplouvá v červenci a srpnu každé pondělí,“ upozorňuje David Machart z Jihočeské plavební společnosti a dodává, že Pálava pochází z padesátých let. Vyrobena byla v Hamburku a má původní motor z roku 1935. 

Co dál kromě výše zmíněného? Tady je přehled:

Týn nad Vltavou – soutok Vltavy a Lužnice - k přehradě Kořensko a zpět (cca 55 minut)
Prohlédněte si město Týn nad Vltavou a jeho okolí, jak jej viděli voraři, kteří plavili dřevo a zboží před více jak sto lety. Dále můžete zahlédnout oblíbenou rozhlednu Semenec čnějící z vrcholu skalního masivu a opodál se již nachází soutok Vltavy s Lužnicí. Kaplička stojící na samém soutoku je jediným pozůstatkem, kde se nacházely osady, které po vybudování přehrad Orlík a Kořensko zmizely pod hladinou. Na okolních skalnatých březích jsou vyhlídky, kterým se říká „Onen svět“.

Týn nad Vltavou s proplutím plavební komorou a zpět do Týna (cca 120 minut)
Proplavení plavební komorou je nevšedním zážitkem pro malé i velké. Pokud to výška hladiny přehrady Orlík dovolí, proplavíte se plavební komorou Kořensko a pokračovat budete krátkou plavbou po vodním díle Orlík. V opačném případě plujete přes komoru jez Hněvkovice pod vodní dílo Hněvkovice.

Týn nad Vltavou – Koloděje nad Lužnicí – zámek Mitrowicz a zpět (v jednom směru 50 minut)
O prázdninách se otevírají brány romantického zámku Mitrowicz, který se stal místním skvostem. Nabízí nejen možnost prohlídky zámku, ale i krásný zámecký park s bylinkovou zahradou, relax zónou a občerstvením.  

V Týně nad Vltavou se přístaviště nachází v těsné blízkosti centrálního parkoviště pod kostelem – kousek od náměstí. Plavby jsou vhodné pro kohokoliv - jednotlivce i skupiny, rodiny s dětmi, pěší i cyklisty.

SOUTĚŽ

Tři z vás mohou získat celkem tři různé poukazy na plavbu. Stačí do pátečního dne správně odpověď na následující otázku a mít štěstí při slosování.

Soutěž skončila! Z poukázky se mohou radovat Věra Michalicová, Jakub Karvánek a Tomáš Dušek! Výhercům gratulujeme!

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

PR text

Štítky soutěž, Českobudějovicko, plavba

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.