Další omezení by znamenala boj o přežití, shodují se provozovatelé fitness center

Autoři | Foto pixabay.com

Koronavirová opatření se dotkla všech segmentů ekonomiky. Například podle České komory fitness klesl příjem českých fitness center o více jak padesát procent. Další omezení by znamenala boj o přežití. To potvrzují také samotní provozovatelé.

Pro další fungování by většina fitness center uvítala podporu aktivního životního stylu a doporučení místo zákazů. Odpuštění sociálního a zdravotního pojištění by pomohlo zhruba polovině provozovatelů, 44 procent respondentů by bylo pro zrušení třetí a čtvrté vlny elektronické evidence tržeb. Situaci by podle zhruba dvou pětin fitness center usnadnil i jasný pandemický plán vlády.

Je to jen pár dní, co se celkem 679 respondentů zúčastnilo bleskového průzkumu, ze kterého vyplývá, že poloviční a nižší příjmy ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku má polovina provozovatelů fitness center a osobních trenérů. „Apelujeme proto na zdravý rozum a nabízíme svou pomoc k zásadní změně životního stylu celé české populace. Právě pravidelný pohyb totiž podporuje naši imunitu a je tak prevencí i lékem široké škály onemocnění od nadváhy a obezity až po deprese,“ říká prezidentka České komory fitness, jejíž tým průzkum provedl Jana Havrdová.

Z průzkumu také vyplývá, že náklady na provoz má většina provozovatelů zhruba stejné jako vloni, a třetina provozovatelů uvedla, že se jejich náklady o deset až dvacet procent zvýšily především kvůli nákladům spojeným s protiepidemiologickými opatřeními.

Pokles návštěvnosti o 50 a více procent hlásí zhruba každý druhý provozovatel fitness centra. Pro řadu z nich by další omezení provozu znamenalo zásadní finanční problémy a boj o přežití. To potvrzují i některá fitness centra.

„Po jarním lockdownu se fitness centra vzpamatovávají velmi pomalu, přes letní měsíce je vždy vidět útlum, který byl letos ještě umocněn chováním lidí ovlivněných strachem z covidu. Je vidět úbytek počtu starších klientů, a ani čísla za září nejsou taková, na jaká jsme byli zvyklí v minulých letech,“ říká Robert Lukáš z Fitness Clubu Luky.

Jeho slova víceméně potvrzuje také majitel budějckého Sportcentra Delfín Radim Šupka. „Díky současným vládním opatřením a celkové náladě ve společnosti je i návštěvnost Delfína na nižší úrovni ve srovnání s minulým rokem. Ale díky našim skutečně dlouholetým a věrným klientům, kteří si uvědomují, že nejlepší prevencí proti nemocem je pravidelný pohyb, tento pokles není tak výrazný, jak je zmíněno. Snažíme se proto naše klienty i nadále pozitivně motivovat k větší návštěvnost různými akcemi, protože chceme abychom všichni toto období prošli ve zdraví. Nevěříme, že nulový pohyb a sociální kontakt jsou tou nejlepší cestou.“

Obavy lidí z nákazy a další celospolečenské změny chování podle odborníků už nyní zásadně dopadají na celý sportovní sektor a jakákoliv další omezení provozů sportovišť by byla pro většinu provozovatelů zcela destrukční.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Chceš nám něco sdělit?Napiš nám

Napiš do redakce

Pošli nám tip na článek, reakci na daný článek nebo jakoukoliv zpětnou vazbu.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Štítky České Budějovice, fitness, Česká komora fitness, koronavirus, oaptření, omezení, průzkum, EET, Jana Havrdová, Česká komora

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.