úterý 19. října 2021 Michaela

Benefiční běh Svatojánský kopeček se bude letos konat virtuálně

PR článek

Centrum BAZALKA pořádá ve spolupráci s iniciativou Běžímpro.cz a spolkem Rozběháme Česko pátý ročník benefičního běhu „Svatojánský kopeček“. Letos se běh netradičně koná virtuálně v časovém rozmezí od 16.-18. října.

Dlouholetými patrony Centra BAZALKA jsou dnes již bývalí motocykloví závodníci Jakub a Matěj Smržovi, kteří v rámci své fyzické přípravy běhají. V roce 2015 rozjeli projekt BěžímPro.cz, kterým podporují stacionář pro děti s kombinovaným postižením a poruchami autistického spektra Centrum BAZALKA. Za celou historii závodu se okolo Svatého Jana proběhlo téměř tisíc lidí a pro BAZALKU se podařilo vybrat úctyhodných 343 260 korun.

„Letos jsme jako tradičně  připravili dvě trasy – 5 kilometrů a 10 kilometrů. Bohužel tři dny před plánovaným termínem závodu vešlo v platnost vládní nařízení zakazující konání venkovních sportovních akcí nad 100 lidí a běh jsme tedy museli zrušit,“ říká Jakub Smrž. „Intenzivně jsme se zabývali alternativami a nakonec jsme se spojili se zavedenou platformou Rozběháme Česko, která má zkušenost s pořádáním virtuálních běhů,“ dodává.

„Běžci mají možnost zaregistrovat se na stránkách www.myteporazime.cz, podpořit BAZALKU startovným ve výši 100 korun a během nadcházejícího víkendu si zaběhnout zvolenou trasu kdekoliv – ve městě, v přírodě nebo i doma na běžeckém pásu. Důležitá je pointa – možnost podpořit dobrou věc tu mají všichni,“  navazuje na svého bratra Matěj Smrž.

„Výhodou je i to, že se závodu můžou účastnit běžci z celé České republiky, není nijak omezený lokálně. A v tom vidíme velkou sílu – Centrum BAZALKA to právě teď hodně potřebuje,“ shodují se oba bratři, kteří jsou patrony dětského stacionáře již od roku 2012.

Akci vítá i starostka Svatého Jana nad Malší Růžena Balláková. „Běh pro BAZALKU se pro nás stává tradicí, které se účastní hojné množství občanů všech věkových kategorií. Jsme rádi, že můžeme letos podat pomocnou ruku alespoň virtuálně,“ říká.

Ohodnoť článek

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky benefice, Svatojánský kopeček, Bazalka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.