čtvrtek 6. října 2022 Hanuš

Známí kuchaři podpořili charitativní kalendář pro Autis Centrum. Zrušení akcí jim zkomplikoval prodej

Sára je mladá slečna s autismem, která s ostatními klienty Autis centra v Českých Budějovicích nafotila společně s finalisty MasterChef Česko Pepou Nemravou a Viki Hrazdílkovou charitativní kalendář 2021 plný oblíbených receptů.

Vařilo a fotilo se v prostorách Fine Food Academy. Jak Sára, tak ostatní klienti, rádi vaří a díky útulné kuchyni a vlídnému přístupu kuchařských celebrit si všichni společné vaření a focení kalendáře opravdu užili.

Výtěžek z prodeje tohoto kalendáře je určen k vybavení nového týdenního stacionáře pro dospívající a dospělé klienty s autismem. Tento pobytový stacionář by měl ulehčit pečujícím rodinám a zároveň pomoci k osamostatnění dospělých lidí s autismem. V České republice se takováto zařízení prakticky nevyskytují, ačkoliv se jedná o velmi potřebnou službu, která je zejména v případě rodin, kde chybí na péči jeden z rodičů, naprosto nezbytná. 

Editorem charitativního kalendáře je maminka Sáry, Ladislava Votrubová, která byla plná očekávání, jak výtěžek z prodeje kalendářů pro dobrou věc pomůže k získání tolik potřebných finančních prostředků na vybavení nových prostor stacionáře. Bohužel v současné situaci sešlo ze všech akcí, které Autis Centrum mělo pořádat, a kde bylo možno kalendář zakoupit.  

„Uvědomuji si, že nejsme jediní, kteří v současné době bojují o každou korunu a někdo dokonce o svou existenci. Dokážu se smířit s tím, že má roční práce přišla v niveč, ale nedokážu se smířit s tím, že tak krásné kalendáře pro dobrou věc nepomohou potřebným,“ posteskla si Ladislava Votrubová. „Jsem vděčná vaši redakci, že mi umožnila náš příběh zveřejnit a jsem si jistá, že se i v této době najde spousta lidí s dobrým srdcem, kterým se kalendář s recepty od finalistů MasterChef Česko a známého jihočeského kuchaře Jana Kroba bude líbit. Je to praktická věc, která určitě potěší i jako dárek,“ dodává již s úsměvem

Komu z vás není příběh 70 klientů českobudějovického Autis Centra lhostejný, stejně jako naší redakci, může tak koupí kalendáře s recepty udělat radost sobě nebo svým blízkým. My už jsme si v redakci radost udělali. Kalendář se dá pověsit na zeď i postavit na stůl.

Kalendáře si mohou lidé objednat na webových stránkách Autis centra. Navíc dostanou při zadání kódu „Drbna10“ slevu ve výši deset procent.

Soutěž o tři kalendáře 

Díky soutěži s Budějckou Drbnou mohou tři čtenáři vyhrát kalendář zdarma. Stačí jen správně odpovědět na soutěžní otázku a čekat na slosování. 

Podmínkou účasti v soutěži je vyplnění jména a kontaktních údajů. Ty budou využity pouze pro potřeby redakce v rámci této soutěže.

S jakým kuchařem nafotili kalendář?

Napište první písmeno abecedy.

* Povinné položky.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Tisková zpráva

Štítky Autis centrum, Pepa Nemrava, Viki Hrazdílková, Fine Food Academy, kalendář

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.