sobota 17. dubna 2021 Rudolf

Lyžařský areál Hochficht začal zasněžovat sjezdovky

Provozovatel lyžařského areálu na česko-rakouské hranici Šumavy Hochficht začal zasněžovat sjezdovky. Sezonu chce zahájit 7. prosince. Provozovatelé areálů na jihu Čech zatím čekají na příznivější počasí.

"Od dnešního brzkého rána zasněžujeme sjezdovky a k tomu připadlo trochu přírodního sněhu. Před letošní sezonou jsme zakoupili 21 nových nejvýkonnějších sněžných děl a celkem jich na Hochfichtu máme již 130, což nám umožní ještě rychlejší a kvalitnější výrobu technického sněhu," uvedl v pátek ředitel Hochfichtu Gerald Paschinger.

V Rakousku nyní platí lockdown, který končí 6. prosince. "Provozovatelé lyžařských areálů věří, že tam pak sezona začne. Samozřejmě nelze vyloučit, že budou platit nějaká omezení podle vývoje koronaviru," řekl za Hochficht Martin Řezáč. Areál ročně navštíví přibližně 100 tisíc Čechů, což představuje zhruba třetinu z celkového počtu lyžařů v sezoně.

Skiareál Lipno, který patří mezi nejnavštěvovanější střediska na jihu Čech, zatím čeká na příznivější počasí. "Jsme připraveni na zasněžování a jakmile nám to teploty dovolí, sněžná děla spustíme," řekla za Skiareál Lipno Olga Kneiflová. Středisko podle ní zatím nenaplánovalo přesný termín pro zahájení sezony. "Ale v minulých letech jsme začínali většinou v polovině prosince," řekla.

Hodnocení článku je 70 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, Rakousko, počasí, rekreace, hory, Jihočeský

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.