čtvrtek 15. dubna 2021 Anastázie

Staronovým provozovatelem vodovodů v Krumlově bude Čevak

Provozovatelem vodovodů a kanalizací v Českém Krumlově bude od 1. dubna firma Čevak, která je provozovala dosud. O kontraktu na deset let rozhodli radní, kvůli tvorbě cen musí ještě smlouvu schválit ministerstvo financí. Čevak nabídl cenu vodného a stočného 93 korun za metr krychlový, druhý uchazeč v koncesním řízení, společnost Pražské vodovody a kanalizace, cenu asi o šest korun vyšší.

Radní rozhodovali o desetileté koncesi. "Lepší nabídku z těch dvou (firem) podal Čevak. Nabídl cenu vodného a stočného včetně DPH 93 korun za metr krychlový. Výsledek (řízení) byl jednoznačný. Vítězem je Čevak, teď musí výstup soutěže posoudit ministerstvo financí. Od 1. dubna by tak pokračoval (v provozování) Čevak, pokud se nikdo neodvolá," řekl místostarosta Josef Hermann (KDU-ČSL). Dosavadní koncese Čevaku platí do konce března.

Od ledna zdražil Krumlov vodné a stočné o 13 korun, za metr krychlový tak teď lidé platí 91,87 Kč. Peníze, které vyšší cenou město získá, použije na splátky úvěru a opravy čistírny odpadních vod a obchvatného kanálu, které loni koupilo za 210 milionů Kč. Ceny platí do konce března.

Zdražení bylo podle Hermanna nutné, aby měla radnice peníze na splátky úvěru za koupi čistírny a obchvatného kanálu. Na koupi si město vzalo úvěr, bude ho splácet 15 let. Čistírna patřila firmě ČOV Český Krumlov, která je od roku 2014 v insolvenci. Kanál patřil firmě JIP-Papírny Větřní, jež je v insolvenci od roku 2013.

Český Krumlov, v němž žije asi 13.000 lidí, má letos rozpočet s příjmy 409,5 milionu a výdaji 438,9 milionu Kč. Schodek je 29,4 milionu korun, na investice má město v kapitálových výdajích 95 milionů. Krumlov si již loni vzal na investice úvěr 28 milionů.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky ČR, správa, voda, Č. Krumlov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.