Počasí dnes-1 °C, zítra-1 °C
Pondělí 6. února 2023  |  Svátek má Vanda

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Vzdělávací a kulturní centrum Jindřichův Hradec připravuje v Muzeu fotografie výstavy pro zahájení letošní sezony

PR článek

Na zahájení letošní sezony připravuje Muzeum fotografie a moderních obrazových médií hned dvě výstavy, které prezentují široké spektrum fotografie. Samotné zahájení sezony těmito výstavami se však bude bohužel odvíjet od pandemické situace a je tedy velmi pravděpodobné, že se tak stane s jistou mírou zpoždění a nikoli tradičně 1. dubna.

První ze zmiňovaných výstav nazvaná Dagmar Lühringová& Václav Novotný / Zátiší a Krajina severních Čech, již svým názvem napovídá, že se jedná o společnou výstavu dvou autorů. Oba autoři, zakládající členové jabloneckého fotoklubu Balvan, spolu nevystavují poprvé, jejich tvorba je ale velmi odlišná. Snímky Dagmar Lühringové, jež předkládá návštěvníkům ke zhlédnutí svá zátiší, jsou velmi intimní a inspirované starými holandskými mistry. Naproti tomu Václav Novotný, jenž je držitelem ocenění National Geographicv kategorii krajina z roku 2008, si musí za svými snímky dojít. Jeho tématy jsou především krajina pod Ještědem a nevšední atmosférické jevy, na které mnohdy trpělivě čeká, než stiskne spoušť.

Druhým počinem je výroční výstava Asociace profesionálních fotografů České republiky s názvem Projekt 101, jež byla připravena členy a členkami Asociace k 101. výročí vzniku Československa. Všechny vystavené fotografie proto vznikly v letech 2018 a 2019. Kurátoři a autoři projektu Jan Pohribný a Zdeněk Lhoták, kteří zde sami vystavují, dále uvádějí: „Projekt 101 není encyklopedií 101. roku naší republiky, je jen příspěvkem do diskuze, kam se ubíráme a jak kupř. fotograf může přispět k paměti národa či třeba jen úzkého okruhu přátel, rodiny, možná i sebe sama.“

Návštěvníci se však mohou těšit i na další velmi atraktivní výstavy letošní sezony, které pro ně Muzeum fotografie a moderních obrazových médií připravuje. V období jara to bude například výstava jihočeské fotografky Dany Vitáskové nebo fotografie ze sportovního prostředí Jiřího Vojzoly. Velkým lákadlem letní části sezony, bude bezpochyby výstavaJosefa Sudka, kterou MFMOM připravuje ve spolupráci s Ústavem dějin umění Akademie věd ČR, nebo výstavahistorických fotografií Bohdana Václava Lišky, které zaujmou zejména zobrazením města Jindřichova Hradce a jeho obyvatel na přelomu 19. a 20. století.

Bližší informace o výstavním programu a ostatních kulturně-vzdělávacích akcích se dozvíte na www.vkcjh.cz.

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Vzdělávací a kulturní centrum Jindřichův Hradec, muzeum fotografie, Jindřichův Hradec, výstava, Muzeum fotografie a moderních obrazových médií, muzeum, kulturní dům, Václav Novotný, fotograf, projekt, Jan Pohribný, Zdeněk Lhoták, Bohdan Václav Liška, Seve

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.