Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.
PR článekPondělí, 19. dubna 2021, 18:00
Teplárna České Budějovice letos pokračuje v několika projektech, které zajistí ještě pohodlnější dodávky tepla. Služeb městské společnosti přitom za loňský rok využívalo necelých třicet tisíc domácností a počet odběrných míst narůstá. V dalších dvou lokalitách města letos plánuje teplárna výměnu starších parovodů za modernější a efektivnější horkovody. V procesu výstavby je i projekt horkovodu z Temelína, který bude zásobovat až třetinu krajského města bezemisním teplem.
Centrální zásobování teplem ve městě je podle předsedy představenstva teplárny Václava Krále výhodným ekologickým a ekonomickým řešením pro vytápění budov i ohřev teplé užitkové vody (TUV) v domácnostech. Oceňují ho také firmy z oblasti průmyslové výroby, služeb i velcí developeři.
“Společně s kogenerační výrobou elektrické energie tak soustava dálkového vytápění zajišťuje službu široce sdílenou místními obyvateli, která naplňuje stále přísnější nároky na minimalizaci zátěže životního prostředí,” uvedl Král.
Součástí dlouhodobé koncepce teplárny, která je plně v majetku města České Budějovice, je zejména snaha o snižování spotřeby fosilních paliv a využívání lokálních obnovitelných zdrojů energie.
Mezi nejdůležitější projekty patří dodávky bezemisního tepla z Jaderné elektrárny Temelín do rozvodné sítě teplárny, které v budoucnu ušetří až třetinu paliv spojených s vytápěním českobudějovických domácností.
“Dalším projektem je pak využití dřevní štěpky v novém kotli v areálu Novohradská a energetické využívání komunálního odpadu v ZEVO Vráto,” doplnil Václav Král.
Podle něj představuje připojení na rozvodnou síť teplárny pro Budějčáky pohodlnou a spolehlivou volbu k bezpečnému zajištění tepla či chladu. “Celý systém je vybudován a neustále kontrolován profesionálními týmy. Domácnosti využívající teplo z naší sítě se nemusí o nic starat, vše je v naší režii,” prohlásil Král.
Vysokou efektivitu centrálního zásobování teplem posiluje hustota připojení zákazníků k této sdílené službě. Odpadá pak potřeba dodatečných lokálních zdrojů tepla, které mohou jednotlivé lokality či budovy významně zatížit nejen v emisemi, ale třeba hlukem či vibracemi. S jejich provozem jsou navíc spojeny nikdy nekončící starosti a platby. Pro Budějčáky je tedy výhodné využívat vlastní městskou teplárnu tam, kde je možné připojení do její rozvodné soustavy.
Teplárna podléhá dohledu Energetického regulačního úřadu (ERÚ) a odběr energie je účtován komplexně, bez dodatečných nákladů.
“Tyto výhody si uvědomují nejen tradiční budějovické výrobní firmy, instituce a developeři, ale i jednotlivé domácnosti, které oceňují maximální pohodlí, nepřetržitý servis a stabilní službu fungující bez dodatečných nákladů,” uzavřel.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.