Noční jízda skončila tragicky. Řidič zemřel, spolujezdkyně bojuje o život

Autoři | Foto Policie ČR

Krátce po půlnoci vyjížděli policisté k vážné nehodě u obce Žár. Opel Astra tam sjel do příkopu a narazil do betonového mostku. Řidič na místě zemřel, mladá spolujezdkyně skončila s těžkými zraněními v nemocnici.

Pár minut po přelomu noci ze soboty na neděli přijali jihočeští policisté hlášení o havárii na silnici II/156 mezi Trhovými Sviny a Novými Hrady. Na místo nejprve vyrazila hlídka z Trhových Svinů, následně i českobudějovičtí dopravní policisté.

Podle dosavadního šetření řídil vůz Opel Astra muž narozený v roce 1984. K nehodě mělo dojít kolem 00:10. Policie uvádí, že řidič nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky ani povětrnostním podmínkám.

„Řidič z dosud nezjištěných příčin přejel vlevo do protisměru, sjel do silničního příkopu a narazil do betonového mostku,“ uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura.

Řidič podlehl nárazu na místě. Ve vozidle s ním cestovala mladá žena narozená v roce 2004, která při havárii utrpěla těžká zranění. „Zraněnou přepravila do nemocnice letecká zdravotnická záchranná služba,“ uvedl Bajcura.

U tragické noční dopravní nehody zasahovaly dvě pozemní posádky ZZS a LZS. „Zranění neslučitelná se životem při ní utrpěl muž ve středním věku. Po jeho vyproštění z vozidla zahájili záchranáři rozšířenou resuscitaci, obnovit jeho životní funkce se jim ale bohužel nepodařilo. V souvislosti s touho nehodou také poskytli přednemocniční neodkladnou péči mladé ženě. Tu s podezřením na těžké zranění v oblasti hrudníku letecky transportovali na oddělení úrazové chirurgie českobudějovické nemocnice," uvedla mluvčí záchranářů Kristina Vrkočová

Silnice mezi Trhovými Sviny a Novými Hrady zůstala několik hodin zcela uzavřená. Policisté nyní zjišťují další okolnosti tragické události a obracejí se na veřejnost s prosbou o pomoc. „Uvítáme svědectví řidičů, kteří projížděli v uvedeném úseku v obou směrech. Děkujeme za vaši pomoc,“ dodal policejní mluvčí.

Hodnocení článku

Chceš mít přehled o tom, co se děje kolem tebe?

Štítky doprava, nehoda, tragédie, řidič, záchranáři, policie, noční jízda, policie

Komentáře

Přihlášení uživatele

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.

Pošli tip na kulturní akci

Publikace zaslané kulturní či sportovní akce není garantována a vždy o publikaci rozhoduje redakce.
Zasláním tipu do redakce zároveň deklaruji, že mám svolení s užitím fotografie.

* Soubor není povinné přikládat.
Napište první písmeno abecedy.

Odesláním formuláře souhlasím s obchodními podmínkami, etickým kodexem a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

O jaký newsletter máte zájem?

Vyber jednu, nebo více možností a my se postaráme o to, aby do emailu přišly jen zprávy, které tě zajímají.

Napište první písmeno abecedy.