čtvrtek 17. června 2021 Adolf

Koupací mola se vrátila na svá místa. Město připravilo i dvě novinky

V loňském roce se osvědčila, a tak se i letos vrátila. Řeč je o koupacích molech, která začalo město v minulém týdnu postupně instalovat na svá původní místa. Kromě těch ale přibudou také dvě nová mola. Jedno koupací u Lučního jezu a jedno opalovací na Malém jezu.

Na svá místa se začala mola vracet v minulém týdnu. Na Vltavě se nachází celkem pět mol, a to u Meteoru, Lučního jezu, tenisových kurtů LTC a v sousedství písečných pláží u Voříškova dvora. Na Malší najdeme další dvě, a to nad Velkým a Malým jezem. 

„Chceme oživit okolí řek a více využít potenciál, který nabízí poloha našeho města na jejich soutoku a vrátit se k tradici. Ostatně důraz na oživení nábřeží obou řek je jedním z opatření Strategického plánu města České Budějovice, které rozpracovala strategická studie Město a voda,“ říká první náměstek primátora Juraj Thoma.

Pro letošní rok přidalo město ještě dvě novinky. Jednou z nich je koupací molo pod bytovým komplexem Luční jez a druhou novinkou je opalovací molo v lokalitě Malého jezu. „Lidé ho najdou v sousedství koupacího mola na pravém břehu řeky Malše,“ doplňuje náměstek primátora Ivo Moravec

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky koupací mola, řeka, České Budějovice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.