pátek 30. července 2021 Bořivoj

Země živitelka se vrátí po roční odmlce. Pořadatelé počítají s možným omezením počtu návštěvníků

Po loňské odmlce se na Výstavišti České Budějovice letos opět uskuteční agrosalon Země živitelka. Letošní ročník je naplánován na termín od 26. do 31. srpna. Celá akce proběhne za zvýšených hygienických podmínek.

Země živitelka patří k největším výstavám svého druhu se zaměřením na zemědělský sektor. Její dlouholetou tradici přerušila v minulém roce pandemie koronaviru. S ročním odkladem se proto 47. ročník uskuteční letos na konci srpna.

„Samozřejmě je pro nás velmi důležitá ochrana zdraví návštěvníků. V areálu proto bude rozmístěn dostatek dezinfekcí a v případě potřeby zde budeme regulovat množství návštěvníků. Uplynulý rok jsme využili k velkým investicím na výstavišti. Věřím, že pro návštěvníky bude letošní Země živitelka zase o něco komfortnější. Současně vnímám rozhodnutí o pořádání agrosalonu jako důležitý signál pro celý obor veletrhů a výstavnictví,“ řekl ministr zemědělství Miroslav Toman.

S ohledem na vývoj epidemické situace sice agrosalon proběhne, nicméně počet osob uvnitř areálu Výstaviště bude odpovídat a řídit se podle platných hygienických opatření, která jsou průběžně projednávána s hlavní hygieničkou a Krajskou hygienickou stanicí Jihočeského kraje. V případě potřeby omezení počtu návštěvníků pomůže jejich množství regulovat elektronický systém vstupu, který na výstavišti funguje od roku 2019.

Investice téměř 200 milionů korun

Od června má výstaviště znovu kompletní představenstvo. Po doporučení odborné výběrové komise se stal novým předsedou představenstva Výstaviště České Budějovice Martin Karban.

„Výstaviště v uplynulých letech udělalo velký kus práce. V současnosti se zde dokončuje rekonstrukce Národního pavilonu Z, ze kterého by mělo být multifunkční konferenční centrum. Proměnou prochází také restaurace Rybářská bašta a dělají se výstavby nových výstavních ploch o rozloze zhruba 3500 metrů čtvereční. Celkové investice tak pro letošní rok dosáhnou téměř 200 milionů korun. Jsem proto velmi rád, že se mohu stát součástí projektů, které do budoucna zajistí rozvoj a fungování Výstaviště České Budějovice, a těším se na přípravu a organizaci 47. ročníku Země živitelka,“ uzavřel nový předseda představenstva Martin Karban.

Hodnocení článku je 86 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Výstaviště České Budějovice

Štítky České Budějovice, výstaviště, Země živitelka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.