sobota 16. října 2021 Havel

Za jak dlouho vyměníte kola na Formuli 1? Red Bull Pit Stop Challenge míří do Budějc

Jak rychle dokážete se třemi kamarády vyměnit přední kola monopostu Formule 1? V rámci Red Bull Pit Stop Challenge Live budete mít v neděli 18. července v Kampusu Jihočeské univerzity příležitost v sobě probudit mechanika a otestovat šikovnost svých rukou a také vyhrát lístky na závody Formule 1.

Více informací včetně registračního formuláře naleznete na oficiálních stránkách Red Bull Pit Stop Challenge Live.

Během závodů F1 se o zastávku v boxech stará až dvacetičlenná posádka vyškolených mechaniků. Tři mají na starost každé kolo, dva zvedají monopost a zbytek řeší další detaily, které je třeba doladit. To všechno tým absolvuje i více než tisíckrát za sezónu, úkony má tak dobře naučené, že je to pro něj přirozené tak, jako je tanec přirozený pro baletní soubor. Jakékoliv zdržení či chybička v rámci rutiny může tým stát pódium nebo body.

Vyhrává nejrychlejší

Red Bull Pit Stop Challenge Live, který za partnerské podpory Jihočeské univerzity zamíří 18. července do Českých Budějovic, dá zájemcům jedinečnou možnost si vyzkoušet, jaké to je měnit kola na reálném šasí formule o váze 880 kg. A to všechno s nástroji, které používají mechanici v týmu Red Bull Racing Honda. Čas hraje hlavní roli. Ze tří pokusů se vám počítá ten nejrychlejší a ten určí, na kterém místě se umístíte v konečné tabulce. Kompletní pravidla a podmínky soutěže najdete na stránce redbull.cz/pitstop.

O co se hraje?

Tři nejrychlejší týmy na každé zastávce získají merchandising Red Bull Racing Honda včetně zásoby energie. Celkově ten nejlepší pak obdrží lístky na zájezd na Velkou cenu Formule 1 pro všechny členy týmu.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Tisková zpráva

Štítky Budějce, Red Bull, JČU, Formule 1

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.