Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.
PR článekStředa, 8. září 2021, 09:02
Jihočeský Protivín patří několik posledních let exotice. Svým návštěvníkům nabízí ojedinělou krokodýlí zoo či v infocentru efektně nainstalovanou expozici monumentálních koster afrických tvorů. Tentokrát však naší pozornosti neušel třetí do “exotického” trojlístku - Památník města Protivína.
Muzeum v městě na řece Blanici bylo slavnostně otevřeno již v roce 1932. Nejprve fungovalo samostatně, ale v 80. letech 20. století přešlo pod Prácheňské muzeum v Písku a získalo svůj nový název – Památník města Protivína.
Expozice Exotická příroda vznikla v prvním patře historického domu na hlavním protivínském náměstí mezi léty 2000 až 2008. Překvapí například pralesem s množstvím cizokrajných motýlů, sarančat či pavouků. Svět pod mořskou hladinou je zase ukázkou bohaté kolekce mořských živočichů v korálových útesech. V expozici Svět hor, pouští, savan a pobřeží řek a jezer jsou představeny rozdílné přírodní systémy. A konečně Svět pralesů a mořských pobřeží přiblíží návštěvníkům množství druhů zvířat, která žijí v tomto prostředí. Součástí všech expozic jsou počítačové prezentace, kde se mohou zájemci lépe seznámit s ohroženými druhy živočichů, jejich životem, hlasovými projevy a dalšími zajímavostmi.
I historické expozice se před několika lety dočkaly rekonstrukce. Dnes jsou interaktivní s řadou haptických a dalších prvků a bezpochyby patří k jedněm z nejoriginálnějších v jižních Čechách. Jsou zaměřeny na dějiny města jako centra celého regionu, nechybí části věnující se významným místním fenoménům – pivovarnictví, železnici nebo působení rodu Schwarzenberků. Protivínský Památník nezapomíná ani na každodenní život dřívějších obyvatel města. Místní obyvatelé dokonce nechají návštěvníky nahlédnout do svých domovů a skříní
Součástí Památníku je i Výstavní sál, ve kterém se střídají historické, výtvarné, cestovatelské a přírodovědné výstavy. V současné době se vstupem do sálu přeneseme na Blízký východ. Na pár chvil v Jordánsku, tak se jmenuje cyklus fotografií, které zobrazují fascinující zemi očima známého píseckého architekta a výtvarníka Vladimíra Boučka.
Základní vstupné do Památníku, který je každoročně otevřen od dubna do října, činí 40 korun, snížené pak 20 korun. Více informací se dozvíte na webu Prácheňského muzea v Písku nebo na muzejním Facebooku.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.