úterý 21. září 2021 Matouš

ENGEL je více než zaměstnavatel

PR článek

ENGEL je výjimečný nejen tím, že je světovou jedničkou ve výrobě vstřikolisů, ale také tím, že se o své kolegy pečlivě stará. Nejde jen o dobré finanční ohodnocení, ale i velké množství benefitů, které vytváří skvělé podmínky.

Firma ENGEL v Kaplici, jeden z nejvýznamnějších zaměstnavatelů na jihu Čech, zaměstnává v současné době již více než 1000 lidí a specializuje se na výrobu klíčových komponent pro vstřikovací lisy jako jsou kovové dílce, elektrorozvaděče, dopravníková a automatizační technika, ohrazení a podesty ke strojům. Zároveň se pod střechou závodu nachází konstrukční kanceláře a oddělení softwarového vývoje s pobočkou v Českých Budějovicích.

Moderní výrobní hala byla otevřena v roce 2009 a již v roce 2018 byla rozloha závodu, z důvodu stále rostoucí produkce, zdvojnásobena.

Mezi zákazníky ENGELu patří společnosti vyrábějící plastové komponenty v oboru automotive, medical, potravinářství či telekomunikace. Těmi největšími jsou např. Lego, Samsung či BMW.

Značku ENGEL však netvoří pouze špičkové stroje, do detailu propracované technologie či důraz na čisté prostředí jednotlivých pracovišť, základem úspěchu tohoto nadnárodního kolosu jsou již od samého počátku především schopní zaměstnanci.

ENGEL si svých zaměstnanců velmi váží, proto nabízí celou řadu finančních i nefinančních bonusů a benefitů, mezi které mimo jiné patří 13. a 14. plat, prémie za hospodářský výsledek nebo příspěvek na dopravu. V rámci prevence a ochrany zdraví našich spolupracovníků nabízí zaměstnavatel nově i služby fyzioterapeuta nebo očkování proti klíšťové encefalitidě přímo v závodní ordinaci.

ENGEL je rodinná firma, a proto není výjimkou, že v kaplickém závodě pracuje v týmech častokrát většina členů rodiny, kdy děti nejen zaměstnanců jsou vzdělávány ve vlastním učňovském středisku, kde za svou praxi dostávají stipendium.

Pomáhat nám dělá radost – ENGEL rovněž finančně či materiálně podporuje různé charitativní projekty jako sbírka pro Moravu, za vypitou kávu pomohly peníze onkologicky nemocným dětem a peníze utržené z burzy vyřazeného nábytku udělaly radost v mateřských a základních školách. Zároveň jsou již tradičně organizovány pro zaměstnance velkolepé vánoční večírky, letní grilovačky v parku závodu nebo snídaně pro radost. V neposlední řadě reaguje firma na aktuální situaci a nabízí pomoc rodičům s hlídáním dětí formou příměstských táborů, které se konají v areálu firemního parku.

ENGEL stále roste. Modernizuje a buduje nová pracoviště. Zvýšená poptávka a nedostatek pracovní síly se projevuje nejmarkantněji v dělnických profesích.   „Nyní se opravdu setkáváme se zvýšenou poptávkou na různé profese a pracovní pozice napříč firmou. K tradičně nedostupným se řadí svářeči, elektrikáři a montážní personál. Lidé hledají stabilního zaměstnavatele a tím ENGEL určitě je, “ dodává vedoucí personálního oddělení David Dědič.  

Hodnocení článku je 66 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky Engel, práce, zaměstnavatel

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.