úterý 19. října 2021 Michaela

Poslední šance užít si plavby po Vltavě. Komory na objednávku

PR článek

Turisté na Budějovicku teď mají jednu z posledních šancí užít si plavby na Vltavě a Malši. Nezvykle dlouhé babí léto k výletu do jižních Čech přímo vybízí. Zpestřit si ho můžou právě na řece, ale pozor, plavební sezona se uzavírá na konci října.

Jednou z možností, jak si užít pobyt na Budějovicku, jsou aktivity spojené s takzvanou Stezkou Vltavy. Hlavní sezona na řece již pominula, ale některé služby jsou stále v provozu. Pro zájemce o soukromou plavbu mezi Budějovicemi a Týnem nad Vltavou je důležitá informace o provozu plavebních komor na jezech. Ty fungují až do 31. října, ale je nutná předchozí telefonická domluva nejméně 24 hodin předem.

Otevřená zůstává také jedna z nejoblíbenějších atrakcí - Ferrata Hluboká. Lezecké vybavení je možné zapůjčit ve Sportovně relaxačním areálu v Hluboké nad Vltavou, stejně jako kolo, nebo koloběžku. Výlet po cyklostezce podél Vltavy na ferratu je pak možné spojit s návštěvou nedaleké zříceniny Karlova Hrádku.

Lodě na objednávku

Vyplout na vyhlídkovou plavbu na větší lodi je také možné, ale pouze pro skupiny. Provozovatelé lodních linek prozatím lodě nezazimovali, a tak si můžete objednat individuální plavbu pro 10 a více osob. Typicky je využívají skupiny přátel, nebo firemní akce. Informace o aktivitách na řece i kolem ní a kontakty na lodní dopravce naleznete na www.stezkavltavy.cz.

Malše žije do prosince

Zatímco na Vltavě sezona v říjnu končí, Malše v Českých Budějovicích žije až do prosince. Na lodi Svatá Rozálie se tak můžete vydat na tématické plavby ze slepého ramene v centru města. Každou druhou sobotu až do 6. listopadu jsou naplánované plavby s prohlídkou nejstaršího budějovického pivovaru Samson. Pohádkové plavby historickým centrem nebo Halloweenskou plavbu si pak užijí hlavně děti. Na období adventu jsou naplánovány takzvané plavby do Betléma. Rezervace jízdenek a informace o plavbách jsou dostupné na jednotném městském rezervačním systému CBSystem.

Dovolená se slevou

Zvýhodněné ubytování v jižních Čechách až o 30 % mohou zájemci využít díky slevovým voucherům, které je možné rezervovat na webu dovolena.jiznicechy.cz. U zapojených ubytovatelů tak mohou uplatnit slevu až 300 korun na osobu a noc. Akce platí do konce listopadu pro skupiny 2 - 6 osob při pobytu na 2 - 7 nocí.

Hodnocení článku je 46 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky Stezka Vltavy, Vltava, voda, lodní doprava

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.