sobota 27. listopadu 2021 Xenie

Český Goodwill 2021 ocenil úspěšné firmy i sociální kapitál

PR článek

V Planetáriu Praha byly předány firmové oscary. Ocenění Český Goodwill si odneslo 18 podnikatelů a firem, kterých si lidé váží. Galavečera, který byl hvězdnou oslavou zodpovědného podnikání, se zúčastnily téměř dvě stovky hostů, převážně z řad podnikatelů z celého Česka.

Odborná porota ocenila úspěšné firmy i sociální projekty v kategoriích Tradice, Inovace, Partner a Made in Czechoslovakia. Kategorii Tradice ovládl Adam Řehák a jeho společnost BOHEMIA PAPER, která vyrábí papír s rodokmenem, jež si oblíbily i tak slavné osobnosti jako je Madonna a britská královna Alžběta II. Na sdíleném druhém a třetím místě se shodným počtem hlasů se umístili Václav Osička s firmou Doubravský dvůr a perníkář Pavel Janoš se svým pardubickým perníkem.

V kategorii Inovace si zlatého firmového oscara odnesl Šimon Břeský a jeho firma GardeniX. Stříbrnou příčku obsadil Tomáš Slavík za spolek Junák – český skaut a bronz získal Jan Buk, jednatel společnosti PARDAM NANO4FIBERS.

Firmový oscar v kategorii Partner putoval do rukou Václava Kadlece, generálního ředitele společnosti Albatros Media. Na druhém místě zaujal příběh Pavla Balouna, majitele firmy BANES, a trojici oceněných ozdobila Bohdana Goliášová a její firma Tvůrci v praxi.

V kategorii Made in Czechoslovakia porota ocenila společnost Vrgineers, předního výrobce simulačních technologií příští generace, v jejímž čele stojí Marek Polčák. Druhou příčku obsadil Václav Jiruš, zakladatel společnosti For Street Racing, a trojici nových držitelů firmových oscarů uzavřel Zbyněk Tihelka, spolumajitel firmy WALMAG MAGNETICS.

Porota dále udělila Zvláštní cenu, a to hned třem nominovaným finalistům, kteří poskytují domácí péči seniorům, handicapovaným lidem, klientům s chronickým či nevyléčitelným onemocněním. Jsou jimi společnosti ADP – SANCO, kterou vede Karolína Tucker Šťastný, MEDICA zdravotní péče, kterou řídí Andrea Szymeczek, a Péče srdcem, kterou založila Jana Vávrová.

V kategorii Osobnost Český Goodwill 2021, kde o umístění rozhodovala veřejnost, bylo celkem přijato 7.082 platných hlasů. Nejvíce (861) jich získal Jiří Koleňák nominovaný za Vysokou školu NEWTON. Na druhé příčce se umístil Pardubický perník Pavla Janoše s počtem 634 hlasů a bronzového firmového oscara s počtem 544 hlasů získal Jaroslav Malý, majitel společnosti LAWI sport, výrobce cyklistického oblečení na zakázku.

Tradiční součástí galavečera Český Goodwill 2021 byla charitativní dražba. Výtěžek ve výši 150.000,- Kč zajistil Martin Januš, CEO společnosti MyQ Solution, držitel zlatého firmového oscara v kategorii Made in Czechoslovakia za rok 2020, a celý putoval na podporu projektu Fandi mámám. Ten již pět let zajišťuje především materiální podporu matkám samoživitelkám. Založily jej Žaneta Slámová a Petra Pšeničná Květová, které za něj před dvěma lety rovněž získaly ocenění Český Goodwill a také letošní hvězdný galavečer moderovaly.

Český Goodwill je oceněním pro firmy, kterých si lidé váží. Od roku 2013 je pořádá česká poradenská firma HPCG (Hlavatý & Partners Consulting Group). Nad transparentním průběhem dohlíží světově uznávaná certifikační autorita TÜV SÜD Czech. Mediálními partnery jsou Active Radio, Drbna, Flying Revue a FTV Prima. Partnery ocenění Český Goodwill 2021 jsou společnosti X Production Digital, LORIKA CZ, ETNETERA Group, FLEXIPAL a HELUZ.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky Český Goodwill, firmové oscary

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.